Aktuālākās datu drošības tendences un izaicinājumi

Aktuālākās datu drošības tendences un izaicinājumi

BiSMART video studijā viesojās PwC Information Technology Services valdes loceklis un kiberdrošības un privātuma pakalpojumu vadītājs Baltijas valstīs un Ukrainā Edgars Šacs. Viņš sniedza ieskatu kiberdrošības tendencēs Latvijā, reģionā un pasaulē, kā arī dalījās ar risinājumiem efektīvākai datu drošībai. 

Edgars Šacs stāsta, ka viena no augošākajām jomām, kas tiek pārstāvēta uzņēmumā, ir kiberdrošība. Runājot par PwC lomu drošības jomā, Edgars Šacs norāda, ka Baltijas valstīs uzņēmums pašreiz veido izglītības un ekselences centru, kas saistīts ar kiberdrošību. Tādā veidā PwC ne tikai sniedz pakalpojumus ar drošību saistītos jautājumos, bet arī veic lietotāju apmācības šajā jomā. Efektīvākām drošības apmācībām izveidota PwC akadēmija, kur jau nākošgad ikvienam interesentam būs iespēja pieteikt savu dalību.

Laikā, kad kiberuzbrucēji darbojas aizvien aktīvāk, nodarot lielāku kaitējumu, modram un sagatavotam jābūt visu laiku. Taču, kā uzņēmumam pārliecināties, ka atrodas drošībā? Edgars Šacs uzskata, ka -

uzņēmums sevi var uzskatīt par drošu tad, ja zina visu, kas notiek tā infrastruktūrā - spējīgs uzraudzīt ikvienu informācijas sistēmu, kas digitāli apmainās ar informāciju.

Tas nozīmē - redzēt visu informācijas plūsmu, kas iet gan no, gan uz uzņēmumu. E. Šacs stāsta, ka šobrīd ir pieejamas automatizētas sistēmas, kas palīdz uzņēmumam to monitorēt. Nedrīkst arī aizmirst, ka katrs no šiem risinājumiem prasa noteiktus finanšu resursus, tāpēc jāapsver, kas uzņēmuma vajadzībām būs piemērotākais. Vēl viens rīks, kas palīdz uzraudzīt informācijas plūsmu uzņēmumā, ir aplikācija Data Leakage Protection, kas ļauj uzraudzīt visus datus un kontrolēt piekļuvi tiem.

Edgars Šacs arī iepazīstināja ar Cyber Scape Room, kas ir interaktīva spēle biroja kabinetā. Tā paredzēta četriem dalībniekiem, kam, izejot cauri dažādiem, savstarpēji saistītiem notikumiem, ir iespēja nopludināt kabineta īpašnieka datus. Spēles būtība ir dot iespēju lietotājam iemācīties un saprast to, ka, neievērojot primārus datu drošības nosacījumus, vien 20 minūšu laikā kibernoziedzniekam ir iespēja piekļūt datoram un tajā esošajiem datiem.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!