Kā nezaudēt klientu pēc pirmā e-pasta jeb zelta vērti padomi e-pasta mārketingā

Kā nezaudēt klientu pēc pirmā e-pasta jeb zelta vērti padomi e-pasta mārketingā

BiSMART videostudijā Mailigen dibinātājs Jānis Rozenblats par būtisko e-pasta mārketingā. Padomi, ieteikumi un pieredzē balstīti secinājumi.

E-pasta mērketings ir rīks, ar kura palīdzību jūs variet veidot lojālas attiecībā ilgtermiņā. Arī sadarbībā ar jums cilvēks iet cauri dzīves ciklam. Lai e-pasta mārketings būtu veiksmīgs, jums konkrētais e-pasts ir jāpielāgo sava klienta konkrētajam dzīves cikla posmam.

Kā sākt, kā visu izdarīt pareizi?

Nespamo!

Ļoti svarīgs ir tieši iepazīšanās posms. Kā jūs iegūstat klienta piekrišanu, viņa e-pastu. Ļoti efektīvs e-pasta iegūšanas veids ir pop-up izlēcošā forma jūsu mājaslapā, kurā jūs lūdziet atstāt savu e-pastu. Šāds rīks konvertēs 3-5% jūsu lapas apmeklētāju reālos e-pastos.

Runā ar savu klientu regulāri!

Ko nedarīt? Nerunāt ar savu klientu tikai reizi pusgadā vai pat vēl retāk. Sešu mēnešu laikā jūs zaudēsiet vairāk nekā pusi savas bāzes, par jums vienkārši aizmirsīs. Ideālais komunicēšanas biežums ir viena līdz divas reizes mēnesī.

Domā par klienta vajadzībām un adaptē savu saturu tām!

Tas nav par to, ko jūs gribat vai ko jums vajag, bet gan par to, kas interesē jūsu klientu, ko viņš sagaidīja, kad atstāja jums savu e-pastu?

Visu e-pasta mārketingu pamatīgi atvieglo automatizācija, šajā gadījumā - automatizētas e-pasta sērijas:

  1. Iepazīstināšanas sērija. Tie ir 1-3 e-pasti ar pateicību par klienta uzticēšanos, informāciju par jūsu uzņēmumu, komandu, papildu produktiem. Taču šajā stadijā nemēģiniet pārdot, jo sākotnēji nepieciešams izveidot attiecības. Uz aukstām attiecībām pārdot ir daudz grūtāk.
  2. Izglītojošā sērija. Informācija par produktu, ko klients ir nopircis, par saistītiem produktiem, izglītojoši video, instrukcijas, dzīves stāsti. Šis ir ļoti būstisks un nepieciešams posms, jo ir svarīgi atcerēties par klientu arī pēc tam, kad viņš ir kļuvis par jūsu klientu. Tas saglabās interesi par jums un palielinās lojalitāti.
  3. Atgūšanas sērija. Ar laiku daļa klientu kļūst neaktīvi. Šajā gadījumā lieti noderēs klientu atgūšanas sērija, kas sastāv no diviem, trijiem e-pastiem. Tajos jūs atgādiniet klientam, kāpēc viņš ir atstājis savu e-pastu, ka viņu interesēja konkrēta informācija. Jau nākošajā e-pastā, ja aktivitāte nav izrādīta, piedāvājiet klientam viņu atrakstīt no e-pastu saņemšanas un tikai pēc tam paziņojiet, ka viņa e-pasts ir izņemts no bāzes. Šādā veidā jūs atgūsiet vidēji 10-15% savu neaktīvo klietnu un jums būs iespēja viņiem pārdot savus produktus atkal.

Lai e-pasta mārketings būtu veiksmīgs, jums konkrētais e-pasts ir jāpielāgo sava klienta konkrētajam dzīves cikla posmam.

Izmantojie e-pastu automatizāciju, lai pareizajā brīdī pateiktu pareizo lietu.

Lai uzzinātu vairāk par e-pasta mārketinga sniegtajām iespējām, apmeklējiet mājaslapu www.mailigen.lv vai rakstiet ziņu uz

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!