Vienīgi zinot savu biznesu, tajā iespējams investēt gudri un pārdomāti

Vienīgi zinot savu biznesu, tajā iespējams investēt gudri un pārdomāti

BiSMART video studijā šoreiz viesojās finanšu tehnoloģiju uzņēmuma “Monify” dibinātājs un izpilddirektors Arturs Geisari, kurš pastāstīja par bieži sastopamu paradoksu biznesa vidē – uzņēmēji baidās aizņemties naudu, jo nezina, kā efektīvi un vislabāk to investēt.

Uzņēmējdarbības vidē laiku pa laikam var sastapties ar dažādiem paradoksiem. Kā vienu no tiem Monify dibinātājs min, ka bieži vien Latvijas uzņēmēji neprot sevi prezentēt un veiksmīgi pastāstīt par sevi un savu piedāvājumu. Savukārt, runājot par jau minēto otru visai bieži sastopamu paradoksu biznesā, viņš uzsver, ka ir vairāki iemesli tam, kāpēc uzņēmēji atsakās aizņemties naudu. Piemēram, tas nav finansiāli izdevīgs darījums un nav saprotami nosacījumi. Tomēr piecu gadu laikā kopš darbojies aizdevumu izsniegšanas jomā, A. Geisari visbiežāk sastapies ar iemeslu, ka uzņēmēji nezina, ko darīt ar aizņēmumu un kurā uzņēmuma segmentā to vislabāk investēt.

Bieži vien šiem uzņēmējiem arī nav sava biznesa attīstības plāna, netiek veikts regulārs audits un nav saplānots budžets, kas ir veiksmīga uzņēmuma pamata prasības.

Kā vienu no risinājumiem šai problēmai Monify dibinātājs piedāvā, pirmkārt, izanalizēt savu biznesu un ar to saistītās komponentes – tirgu un tirgus tendences, savu piedāvāto produktu, darbiniekus, piegādātājus, partnerus. Otrkārt, jāuzsāk darbs pie biznesa plāna izveides un jānoskaidro, ko ar šo biznesu vēlas sasniegt, piemēram, gada laikā. Treškārt, jāuztaisa savs budžeta vai finanšu modelis. Papildus tam ieteicams arī regulāri pārskatīt biznesa attīstību un identificēt tos uzņēmuma segmentus, kas darbojas ne tik veiksmīgi. Kad tas izdarīts, kļūst skaidrāks, kur varētu ieguldīt aizdevumu, un uzņēmējam ir lielāka iespēja panākt, ka šie finanšu resursi tiks iztērēti pārdomātāk un efektīvāk. Ar gudri iztērētu aizdevumu arī palielinās iespēja, ka uzņēmums nenokļūs to 92% vidū, kas pirmo trīs gadu laikā bankrotē.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!