Lielai daļai datu glabātāju datu drošība joprojām ir mazsvarīga

Lielai daļai datu glabātāju datu drošība joprojām ir mazsvarīga

Pēc informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas Cert.lv sniegtās informācijas – aizvadītā pusgada laikā kopumā fiksēti 280 gadījumi, kad tikušas uzlauztas mājaslapas. Šis fakts pierāda ne tikai to, ka daļai mājaslapu joprojām ir augsts ievainojamības līmenis, bet arī ļauj novērtēt, cik sasniedzami vai nesasniedzami kibernoziedzniekiem ir noteiktā datu glabātāja klientu dati. Šie 280 mājaslapu uzlaušanas gadījumi parāda to, ka kibernoziedzniekiem dati ir diezgan pieejami – kā noskaidroja Cert.lv  - datu glabātājs datus uzglabā pavirši, kā arī to uzglabāšanai lieto novecojušas metodes.

Svarīgi piebilst, ka vairākos mājaslapu uzlaušanas gadījumos cietuši ir tie datu glabātāji, pie kuriem glabājas sensitīva informācija par klientiem. Piemēram, tika fiksēta datu noplūde, kas saturēja informāciju par bērniem un viņu vecākiem, bērnu veselības stāvokli, kredītvēsturi, dzīvokļu īrniekiem, arī skolēniem, kas mācās vidusskolā konkrētā reģionā.

Cert.lv vadītājas vietnieks Varis Teivāns, analizējot pagājušajā pusgadā fiksētos mājaslapu uzlaušanas gadījumus, atklāj, ka -

izplatītākais iemesls, kāpēc konkrētās mājaslapas tika uzlauztas, ir novecojušas programmatūru versijas, kas dod iespēju vienkāršāk iegūt datus par klientu.

Tāpat liela nozīme ir arī mājaslapu drošības sistēmai. Īpaši jāizceļ valsts un pašvaldību iestādes. Tās, izmantojot mājaslapas, vēlas, lai viss būtu ērts un moderns, taču bieži vien aizmirst vai arī nevēlas kārtot ar datu drošību saistītus jautājumus.

Ņemot vērā aizvien pieaugošo datu apjomu un pašreizējo situāciju datu drošībā, Rīgā izveidots datu centrs, kas sadarbojas ar Cert.lv. Tas izveidots ar mērķi kaut nedaudz uzlabot situāciju datu drošības jautājumos pašvaldību iestādēs. Centrs norāda iestādēm uz drošības riskiem, palīdz tos novērst, kā arī sekmē datu drošības palielināšanos.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!