Noslēgsies pirmais hakatons Latvijā, kurā datus atvērusi pašvaldība

Noslēgsies pirmais hakatons Latvijā, kurā datus atvērusi pašvaldība

Maija beigās noslēgsies vesela mēneša darbs, ko Latvijas mērogā varētu uzskatīt kā unikālu. No 29. aprīļa līdz 29. maijam norisinājās #DatuHakatonsCēsīs, kas ir pirmais hakatons Latvijā, kurā datus atvērusi pašvaldība. Savukārt 29. maijā tiešraidē katra hakatona komanda prezentēs savu veikumu un pastāstīs, kā datus lietot efektīvi, lai tos varētu izmantot ilgtspējīgai Cēsu attīstībai.

Hakatonā veselu mēnesi darbojās piecas aktīvas datu analītikas kursa komandas. Hakatona mērķis bija, izmantojot Cēsu pašvaldības datus, radīt risinājumus, kad veicinātu pilsētas attīstību. Komandām tika piedāvātas piecu veidu datu kopas: organizācijas darbinieku sadarbība; iedzīvotāju skaita izmaiņas; novada uzņēmējdarbības rādītāji; tūrisma rādītāji un izglītības rādītāji. To, kas paveikts, izmantojot šo informāciju, komandas prezentēs tiešsaistē 29. maijā. Kā jau ierasts, dalībnieku veikumu izvērtēs žūrija. 

Labākā komanda iegūs galveno balvu, kas šoreiz ir darba līgums ar datu tehnoloģiju uzņēmumu “Squalio”.

Jāpiebilst, ka kustības valsts#196 ietvaros gada sākumā Cēsu novada pašvaldība sadarbībā ar Squalio un Rīgas Tehnisko universitāti sniedza iespēju bezmaksas apgūt datu analītikas kursus. Trīs mēnešu laikā pie bagātīgām zināšanām tika 14, varētu teikt, veiksminieki. Interese par šiem kursiem bija ievērojama, tāpēc tika pieņemts lēmums izveidot arī papildgrupu ar 28 dalībnieku sastāvu. Šie dalībnieki iegūtās zināšanas pēdējā mēneša laikā varēja izmantot praktiskā un aktīvā veidā, kas, cerams, rezultēsies ar kādiem darba augļiem Cēsu pilsētas un iedzīvotāju labā.

29. maijs, šķiet, būs visai interesanta diena ikvienam, kam interesē tehnoloģijas, bizness un, protams, biznesa tehnoloģijas. No 9:30 līdz 13:30 iespēja pislēgties BiSMART biznesa forumam un, paņemot mazu pauzīti, 14:00 vērot to, ko iespējams radīt no datiem pasākumā #DatuHakatonsCēsīs.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!