Radies plāns, kā tehnoloģiju ziņā Eiropai sacensties ar Silīcija ieleju

Radies plāns, kā tehnoloģiju ziņā Eiropai sacensties ar Silīcija ieleju

Pagājušajā desmitgadē tehnoloģiju jomā lielākoties dominēja tādas lielvalstis kā ASV, īpaši Silīcija ieleja (Silicon Valley) un Ķīna, Eiropai bieži vien paliekot iedzinējos. Nu, jaunai desmitgadei sākoties, radies plāns, kā šo situāciju mainīt un līderību tehnoloģiju sasniegumos pārņemt Eiropai. Lai virzītos pretim šim mērķim, 19. februārī Eiropas Savienība (ES) iepazīstināja ar plāniem, kā radīt vienotu datu tirgu, kas ES uzņēmumiem palīdzēs starptautiski konkurēt tehnoloģiju un inovāciju jomā.

Pēc ziņu medija “CNN Business” sniegtās informācijas - izmantojot milzīgus datu masīvus, ES cer veicināt jaunu attīstības vilni tādās nozarēs kā transports un veselības aprūpe, vienlaikus nodrošinot līdzvērtīgus konkurences apstākļus mazākiem uzņēmumiem, kuri pašlaik nespēj konkurēt ar lielajām ASV un Ķīnas kompānijām.

Eiropas Komisija atzīst sakāvi no lielvalstu puses aizvadītajā desmitgadē, taču norāda, ka tagad Eiropai ir nepieciešamie instrumenti, lai “uzvarētu” un būtu līdere tehnoloģiju jomā nākamos desmit gadus. To palīdzēs sekmēt arī reģionā spēcīgākā un lielākā rūpniecības bāze. 

Eiropas priekšrocība esot arī regulatora pilnvaru esamība GDPR jomā un iespēja izpētīt, kā tehnoloģiju giganti, piemēram, Google, Facebook, Amazon un citi izmanto savā rīcībā esošos datus.  

Pašreiz ES arī uzsāktas diskusijas par mākslīgā intelekta regulēšanu un noteikumu izveidi. Bloks paziņojis, ka plāno izskatīt mākslīgā intelekta lietojumu jomās, kur šī tehnoloģija varētu radīt paaugstinātu risku. Šajā sakarā tika minēta arī tāda visai strīdīga joma kā biometrija. ES solīja uzsākt plašas debates par sejas atpazīšanas tehnoloģiju pielietojumu un to, kādi apstākļi attaisno biometrijas datu ieguvi un apstrādi.

Ekonomikas ideju domnīcas “Bruegel” direktors Guntrams Volfs izteicies, ka nešaubās par to, ka ES bez GDPR varētu ieviest vēl vienu regulējumu, kas attiecas uz mākslīgo intelektu. Taču šāda regulējuma ieviešana atkarīga no vairākiem aspektiem, tostarp investīcijām, izpildi, uzņēmējdarbības pusi. Pēc Volfa teiktā, tieši šīs jomas nav “tradicionālās Eiropas Savienības stiprās puses”.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!