Uzņēmumi datus vāc aizvien aktīvāk, līdztekus pieaug bažas par to drošību

Uzņēmumi datus vāc aizvien aktīvāk, līdztekus pieaug bažas par to drošību

Dati mūsdienās ir teju ikviena uzņēmuma vērtīgākais resurss – izpratne par to nozīmīgumu un pareiza pielietošana īstajā brīdī var uzņēmumam sniegt būtisku finansiālo labumu. Savukārt, viena kļūda var novest pie datu zaudējuma un krietnām soda naudām. Kā atklāts “Dell EMC” veiktajā pētījumā par datu aizsardzības paradumiem – uzņēmumi aizvien naskāk vāc datus, taču, pieaugot savākto to apjomam, pieaug arī bailes šo tik vērtīgo resursu pazaudēt.

Kompānija Dell jau trešo gadu pēc kārtas veikusi globāla mēroga pētījumu datu aizsardzības jomā. Viens no spilgtākajiem novērojumiem šajā pētījumā fiksēts tieši savākto datu apjoma ziņā.

Salīdzinot ar 2016. gada pētījumu, secināts, ka ar uzņēmējdarbības jomu saistīto datu apjoms audzis par teju 570%.

Proti, 2016. gadā uzņēmumi savākuši vidēji 1450 terabaitu (TB) datu. Taču divus gadu vēlāk iegūtais datu apjoms mērāms jau teju 9700 TB. Pētījumā  tika atklāts, ka pieaug ne vien uzņēmumu rīcībā esošo datu apjoms, bet arī izpratne par to nozīmīgumu. Turklāt 36% jau zina, kā šos datus veiksmīgi pārvērst finansiālā labumā.

Tomēr iegūtie dati arī ļāva secināt, ka gan uzņēmumu ikdienas procesos, gan arī datu lietošanas un aizsardzības jomā milzīga loma ir Vispārīgās datu aizsardzības regulas (GDPR) principiem. To apstiprinājis fakts, ka 41% aptaujāto uzskata, ka GDPR ir viens trim lielākajiem datu aizsardzības izaicinājumiem. Turpretī vien 35% pētījuma dalībnieku norādījuši, ka viņu uzņēmumā esošā datu aizsardzības infrastruktūra atbilst regulas prasībām.

Palielinoties ievākto datu apjomam, pieaug arī bailes par to neatgriezenisku pazaudēšanu. To pierāda fakts, ka 76% aptaujāto pēdējā gada laikā saskārušies ar datu drošības problēmām. Savukārt 27% no tiem iegūtos datus pazaudējuši. Zīmīgi, ka 2016. gadā ar datu zaudēšanu saskārās uz pusi mazāk jeb 14% uzņēmumu.

Jāpiebilst, ka pētījumā kopumā piedalījās 2200 vadošus amatus ieņemoši IT speciālisti no 18 Eiropas valstīm.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!