Digitālais juceklis datos joprojām aktuāls virknē darbavietu

Digitālais juceklis datos joprojām aktuāls virknē darbavietu

Darbinieka aiziešana no uzņēmuma teju ikreiz rada kaudzi formalitāšu. Tikai likumsakarīgi, ka šādos gadījumos vien retais darba devējs aizdomājas, ka darbinieks līdz ar aiziešanu paņem līdzi arī piekļuves informāciju uzņēmumā esošajiem datiem. Kā noskaidrots Kaspersky Lab pētījumā – trešā daļa darba ņēmēju joprojām var piekļūt bijušā darba devēja datiem un dokumentiem.

Kiberdrošības kompānija "Kaspersky Lab" savu jaunāko pētījumu “Sakārtot digitālo jucekli uzņēmumā” veltījusi darbinieku ikdienas paradumu izpētei datu aizsardzības jomā. Viens no pārsteidzošākajiem atklājumiem konstatēts tieši par aizejošo darbinieku piekļuves iespējām uzņēmumā esošajiem datiem. Noskaidrots, ka 33% darbinieku joprojām ir piekļuve iepriekšējās darbavietas datiem, kas, savukārt, var apdraudēt uzņēmumā esošo datu drošību un integritāti.

Piemēram, bijušais darbinieks var šos datus izmantot savā nākošajā darbavietā, nejauši izdzēst, sabojāt vai neviļus nodot kibernoziedznieku rokās.

Situāciju, ka bijušajam darbiniekam joprojām ir piekļuve uzņēmumā esošajiem datiem, bieži vien izraisa digitālais juceklis. Virkne datņu, sadarbības lietotņu, tiešsaistes dokumentu un datņu koplietošanas pakalpojumu - visa kā tik ļoti daudz, ka laicīgi neieviesta kārtība šajos resursos var viegli novest pie kaudzes problēmu. Piemēram, nespēja izsekot to, kur kādi dati atrodas, kas, kā un kurā brīdī tiem var piekļūt, nemaz nerunājot par to, kā tajā visā orientēties, ja darbinieks aiziet no darba. Fakts, ka uzņēmumā valda digitālais juceklis, bieži vien tiek ievērots, kad jau ir par vēlu – uzņēmumam piederošie dati ir apdraudēti vai pat sabojāti.

Arī darba ikdienā šāds juceklis īpaši nepalīdz. Pētījumā noskaidrots, ka digitālo datu nesakārtotības dēļ vairāk nekā pusei jeb 57% darbinieku ir vajadzīgs papildus laiks nepieciešamo datu un dokumentu atrašanā. Uzņēmuma un darba ņēmēju ikdienu neatvieglo arī fakts, ka liela daļa darbinieku izmanto vienu un to pašu ierīci kā darba, tā personiskajām vajadzībām. Tādā veidā ierīcē esošie dati var lieki dublēties, novecot, nonākt svešās rokās.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!