Ķīnā biometrijas risinājumus izmanto suņu meklēšanai

Ķīnā biometrijas risinājumus izmanto suņu meklēšanai

Mājdzīvnieku atpazīšana ar biometrijas palīdzību pēdējos gados kļūst aizvien izplatītāka. Šajā jomā nu sācis darboties arī Ķīnas jaunuzņēmums “Megvii”. Kompānija, kuras darbības lauciņš ir mākslīgais intelekts, līdz šim piedāvājusi sejas atpazīšanas programmatūras risinājumus Ķīnas valdības uzraudzības departamentam. Nu uzņēmums nolēmis paplašināt savu darbības areālu, izstrādājot programmu, kas ir apmācīta atpazīt suņus, izmantojot to deguna nospiedumus.

Līdzīgi kā cilvēkiem ir unikāli pirkstu nospiedumi, suņiem ir unikāli degunu nospiedumi. Megvii izstrādātā programma darbojas pēc tāda paša principa, kā tas ir cilvēka atpazīšanas gadījumā, tikai suņu meklēšanas procesā šoreiz pirkstu nospiedumu vietā tiek izmantoti suņu degunu nospiedumi.

Ja suņa saimnieks vēlas nodrošināties gadījumam, kad mīlulis pazūd, tad nepieciešams reģistrēt suni Megvii izstrādātajā mobilajā lietotnē. Process norisinās līdzīgi kā gadījumos, kad vajadzīgs reģistrēt pirkstu nospiedumus biometriskajiem atbloķējumiem. Saimniekam jānorāda dati par suni un jānofotografē mīluļa deguns no vairākiem leņķiem. Paši uzņēmuma pārstāvji uzsvēruši, ka -

risinājuma precizitātes rādītājs sasniedz 95%, un, izmantojot mobilo lietotni, savu mīluli atraduši jau kopumā 15 000 saimnieku.

Megvii pārstāvji arī norādījuši, ka tā izstrādātā lietotne tiks izmantota kā kaut kas vairāk par iespēju atrast pazudušus mājdzīvniekus. Tā kā uzņēmums līdz šim cieši sadarbojies ar Ķīnas valdību, norādīts, ka izstrādātā lietotne varētu kalpot arī kā risinājums, lai veiktu klaiņojušu suņu uzraudzību, kā arī sodītu to saimniekus par mīluļa nepieskatīšanu un ļaušanu staigāt bez kakla siksnas publiskās vietās.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!