Latvijā ir augsta publisko pakalpojumu digitalizācija

Latvijā ir augsta publisko pakalpojumu digitalizācija

Interneta sniegtās priekšrocības sniedzas neizmērojamos plašumos un dzīlēs, dodot iespēju ikvienam rast atbildi uz interesējušu jautājumu, samaksāt rēķinus, neizejot no mājas vai vienkārši ļaujot ieskatīties draugu ikdienas gaitās ar sociālo tīklu palīdzību un vēl, un vēl. Latvijā starp izmantotajām interneta priekšrocībām izceļas internetbankas pakalpojumi, kurus lieto mazliet vairāk kā 60% iedzīvotāju, ierindojot Latviju 10. vietā Eiropas Savienībā (ES).

Tāpat Latvijas iedzīvotājiem svarīga joma, kur izmantot interneta resursus, ir dažādi e-pakalpojumi, kas palīdz attīstīties pakalpojumu digitalizācijai.

Par to, ka pakalpojumu digitalizācija Latvijā kļūst aizvien nozīmīgāka un nepieciešamāka, pierāda dati par dažādu elektronisko pakalpojumu izmantojumu, kas tika salīdzināti gan valsts, gan pasaules līmenī.

Latvija,  salīdzinot ar Eiropas Savienības valstīm, pērn ierindojās astotajā vietā valsts pārvaldes tiešsaistes pakalpojumu pieejamības ziņā. Jāsecina, ka Latvija šajā jomā savus rezultātus ir krietni vien uzlabojusi, 2016. gadā ierindojoties 13. vietā starp visām ES valstīm. Latvijā galvenā mājaslapa, kas piedāvā elektroniskos pakalpojumus, ir portāls latvija.lv. Šis portāls piedāvā vairāk nekā 500 e-pakalpojumus, un to skaits turpina pieaugt, tādējādi arī, uzlabojot Latvijas sniegumu pārējo ES valstu vidū.

Elektronisko pakalpojumu klāsta pieaugums arī automātiski palielina to izmantotāju skaitu – to lieliski pierāda jau minētais valsts pārvaldes tiešsaistes pakalpojumu portāls latvija.lv. Kopš šis portāls izveidots, tā unikālo e-pakalpojumu lietotāju skaits sasniedzis 800 000.  Jādomā, ka tālu nav arī līdz miljonajam lietotājam, jo gada laikā to skaits palielinās pa 100 000 lietotājiem. Atliek novēlēt portālam latvija.lv vairāk pievērst uzmanību lietotāja pieredzei (UX), tai skaitā vietnes lietošanas draudzīguma un dizaina uzlabošanai.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!