Latvijā izstrādāta datu platforma guvusi starptautisku atzinību

Latvijā izstrādāta datu platforma guvusi starptautisku atzinību

Laikmetā, kad datu apjoms aug neiedomājamā ātrumā un reizē kalpo kā būtisks peļņas avots, zelta vērti ir arī risinājumi, kas spēj iegūto informāciju pārvērst jēgpilnai izmantošanai. Datu analītikas risinājums “Datu izaicinājums” ir Latvijas Universitātes (LU) un Microsoft Inovāciju centra (LUMIC) kopīgi izstrādāta metodika un platforma publiskajā un privātajā sektorā, kas augstu novērtēta starptautiskā līmenī, īpašas uzslavas saņemot arī no OECD.  

LU un LUMIC kopdarbā veidotā platforma “Datu izaicinājums” dienas gaismu ieraudzīja 2017. gadā. Publiskajā un privātajā sektorā tā līdz šim rezultējusies kā veiksmīgs, noderīgs risinājums datos balstītā lēmumu pieņemšanā sabiedrībā un uzņēmumos. “Datu izaicinājuma” platforma tiek veiksmīgi integrēta arī valsts iestādēs. Nu to kā labās prakses piemēru atzinusi arī Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija (OECD).

Norādīts, ka izstrādātā metodika un platforma “Datu izaicinājums” izveidota ar mērķi apvienot ekspertu - valsts sektora amatpersonu un datu analītiķu komandas, lai tās dažu nedēļu laikā  piedāvātu un izveidotu konkrētas risinājumu iespējas valsts iestāžu vajadzībām.

Līdz šim “Datu izaicinājuma” sniegtās iespējas izmantojušas sešas valsts institūcijas, kas saskārušās ar problēmām datu analītikas jomā.

Ar šīm problēmām jau iepazinušās minētās valsts amatpersonu un datu analītiķu komandas, kas piedāvā savus risinājums.

Microsoft vadītāja Baltijas valstīs Renāte Strazdiņa norādīja, ka, pateicoties izveidotajām ekspertu komandām un balstoties uz to pieredzi, iespējams ieviest dažādas inovācijas valsts iestāžu problēmu risināšanā. Turklāt šāds datos balstītu problēmu risināšanas veids ļauj pārbaudīt jaunākās datu analītikas metodes un pielāgot tās ikdienas vajadzībām.

Viena no jomām, kurai ekspertu komandas palīdzējušas rast datos balstītu risinājumu, ir tiesvedība. Lietas izskatīšanas ilgums ir problēma, ar kuru saskāries teju ikviens tiesvedības procesā iesaistītais. Nu “Datu izaicinājuma” platformā iesaistīto ekspertu komandas nonākušas pie mākslīgā intelekta risinājuma, kas spēj precīzi noteikt, cik ilga būs konkrētās lietas izskatīšana un tādā veidā ļauj precīzāk organizēt tiesu darbu.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!