Turpina samazināt nelegālo satura straumēšanu Latvijā

Turpina samazināt nelegālo satura straumēšanu Latvijā

Par nelicenzēta satura rādīšanu februāra beigās Valsts policijai izdevies pārtraukt divu Latvijā populāru tīmekļa vietņu darbību. Darbības pārtraukšanas iemesls bija nelegāla filmu rertranslēšana, kas satura īpašniekiem radīja vairāk nekā 200 tūkstošus lielus zaudējumus.

Pēc Valsts policijas sniegtās informācijas - noziedzīgais nodarījums atklāts, Valsts policijas Kibernoziegumu apkarošanas pārvaldei veicot interneta monitoringu. Rezultātā tika atklātas divas mājaslapas – www.movieslv.com un www.cinemalive.tv , kas veikušas filmu translāciju, pārkāpjot autortiesības.

Veicot izmeklēšanu, tika atklāts, ka vienā no mājaslapām bija pieejamas ap 2500 filmu, kuras bezmaksas straumēšanai tiešsaistē izmantoja aptuveni 27 000 patstāvīgo lietotāju kopš 2013. gada. Ar mājaslapas satura reklāmu ievietošanu populāros sociālajos tīklos ik dienu tika piesaistīti aizvien jauni lapas apmeklētāji.

Jāpiebilst, ka lielākā daļa no šīm filmām tika translētas latviešu valodā, kas deva iespēju nelegāli translēto audiovizuālo saturu skatīties vairāk kā 70% apmeklētājiem no Latvijas.

Valsts policija arī informē, ka pie šī nelegālā filmu retranslēšanas gadījuma interneta monitoringa veikšana neapstāsies un tiks pārbaudītas vēl virkne tīmekļa vietņu un to sniegtā satura izcelsme.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!