Turpmāk par datu nenorādīšanu VID atslēgs mājaslapas adresi

Turpmāk par datu nenorādīšanu VID atslēgs mājaslapas adresi

Ministru kabinets (MK) 3.jūlijā apstiprināja grozījumus likumā „Par nodokļiem un nodevām”. Finanšu ministrijas (FM) sniegtajā informācijā tiek norādīts, ka aizvien vairāk darījumu notiek, izmantojot tīmekļa vietnes un mobilās lietotnes. Tā rezultātā tradicionālās administrēšanas metodes vairs nav tik efektīvas. Tāpēc tika nolemts par stingrāku regulējumu un metodēm tiem, kas ienākumus gūst, pārdodot preces un pakalpojumus internetā, un nenorāda pietiekamu informāciju par sevi.

Finanšu ministrija norāda, ka grozījumi likumā „Par nodokļiem un nodevām” paredz vairākas izmaiņas. Piemēram,

VID tika piešķirtas tiesības atslēgt domēna vārdu jeb interneta mājaslapas adresi visos gadījumos, kad tīmekļa vietnes īpašnieks nav sniedzis sevi identificējošus datus.

Šāds grozījums tiek veikts ar mērķi pārliecināties, vai tīmekļa vietnes īpašnieks nomaksā nodokļus valsts budžetā. Pamatojums šim grozījumam atrodams likumprojektā „Grozījumi likumā „Par nodokļiem un nodevām””.  Tajā vēstīts, ka pērnā gada pirmajā pusgadā identificētas vismaz piecas tīmekļa vietnes, kurās ir norādīts tikai tālruņa numurs vai e-pasts. Ar šiem datiem nepietiek, lai noteiktu tīmekļa vietnes īpašnieka identitāti un pārbaudītu, vai tas maksā nodokļus no ienākumiem, kurus gūst no preču un pakalpojumu pārdošanas.

Jāpiebilst, ka sākot ar pērnā gada 1.janvāri stājas spēkā grozījumi likumos par VID, nodokļiem un nodevām, kā arī elektroniskajiem sakariem. Šie grozījumi paredz, kuros gadījumos VID ir tiesības atslēgt interneta mājaslapas adresi. 

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!