Zināmas inovatīvākās idejas atvērto datu hakatonā

Zināmas inovatīvākās idejas atvērto datu hakatonā

“Open Data Hackathon” dalībnieki varēja darboties un radīt viedos risinājumus ar atvērto datu palīdzību vienā no četrām jomām – transports, kultūra, reģioni un tūrisms. 24 stundu laikā tapa vairākas radošas un sabiedrībā noderīgas inovācijas, trīs no tām tika apbalvotas ar naudas balvām tālākas idejas attīstīšanai.

Pirmo vietu un galveno balvu – 1000 eiro no uzņēmuma Tieto Latvia - ieguva projekts “CareQueue”.  Projekta mērķis ir samazināt rindas uz vietām Rīgas bērnudārzos. “CareQueue” ietvaros komandas dalībnieki izstrādāja lietotni, kas palīdzētu apstrādāt pieprasījumus pēc vietām bērnudārzā. Tāpat risinājums ietver funkciju, kas informē lietotāju par privātā bērnudārza vai auklīšu pieejamību ģimenes dzīvesvietas vai darba vietas tuvumā.  

Otrajā vietā, iegūstot naudas balvu 750 eiro apmērā no Latvijas Atvērto tehnoloģiju asociācijas, ieguva projekts “Comeback”. Projekts radīts kā vietne, kuras mērķa grupa ir emigrējušie Latvijas iedzīvotāji, kuri vēlas atgriezties atpakaļ dzimtenē. Ar vietnes palīdzību tiem ir iespēja izdarīt izvēli par Latvijas pilsētu, kurā vēlas dzīvot. Kā galvenie kritēriji pārdomātākai dzīvesvietas izvēlei tiek piedāvāti – mājokļa pieejamība, infrastruktūra un sociālie pakalpojumi. Nākotnē komanda plāno pievienot vēl vienu kritēriju – darba iespējas.

Godpilno trešo vietu un 500 eiro no eazyBI ieguva projekts “Piesien.lv”. Projekts radīts kā Android aplikācija un tiešsaistes lietotne ar mērķi sniegt tās lietotājam informāciju par tuvumā esošajām velo novietnēm. Tāpat lietotāji var izteikt savus priekšlikumus par jaunu velo novietņu uzstādīšanu.

Latvijas Atvērto tehnoloģiju asociācijas valdes priekšsēdētājs Jānis Treijs norāda, ka - 

“Open Data Hackathon” dalībnieki ar izstrādātajiem risinājumiem lieliski parādīja to, kādas iespējas paver atvērto datu izmantošana.

J. Treijs arī aicina publiskās pārvaldes iestādes un uzņēmumus atvērt savā rīcībā esošās datu kopas, jo tās var būt kā palīgs inovatīvu un sabiedrībā nepieciešamu risinājumu radīšanā.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!