30% iedzīvotāju skeptiski pret antivīrusu lietošanu viedierīcēs

30% iedzīvotāju skeptiski pret antivīrusu lietošanu viedierīcēs

Domājot par kiberdrošību un risku nokļūt kibernoziedznieka nagos, bieži vien gribas uzskatīt, ka tas saistīts ar datoru pasargāšanu no nevēlamiem kaitējumiem, mazāk pievērošot uzmanību citu ikdienā lietojamu ierīču drošībai un dažādu antivīrusu lietošanai. Kā noskaidrots “Bite” un “Norstat Latvija” veiktajā aptaujā – 30% Latvijas iedzīvotāju ir skeptiski pret antivīrusu lietošanu viedtālrunī, uzskatot to par nevajadzīgu.

Mobilo sakaru operators “Bite” kopā ar pētījumu aģentūru “Norstat Latvija” veikuši aptauju, kurā noskaidrots Latvijas iedzīvotāju viedoklis par iespējamiem kiberriskiem, lietojot viedierīces, un paradumiem izmantot antivīrusu kiberdrošības palielināšanai mobilajās ierīcēs. Apskatot iedzīvotāju viedokli par to, ka kibrriski var skart ne vien datorus, bet arī viedtālruņus un planšetdatorus, noskaidrots, ka teju visi jeb 97% respondentu atbildējuši apstiprinoši, norādot, ka par kibernoziedznieka upuri var kļūt arī mobilo ierīču lietotāji.   

Analizējot aptaujas dalībnieku viedokli par drošības risinājumiem viedierīcēs, varēja secināt, ka 30% aptaujāto ir visai maldīgs priekšstats par drošību mobilajās ierīcēs. 16% no tiem norādījuši, ka no kļūšanas par kibernoziedznieka upuri nekas nespēj pasargāt, tāpēc nekādus drošības risinājumus mobilajām ierīcēm ikdienā neizmanto. Taču 14% aptaujāto uzskata, ka drošības nodrošināšanai pilnībā pietiek ar regulāru ierīces operētājsistēmas atjauninājumu instalēšanu.

Pārējie aptaujas dalībnieki, lai izvairītos no kiberriskiem, cenšas neatvērt aizdomīgas mājaslapas un ikdienā izmanto antivīrusu risinājumus. Aptaujā noskaidrots, ka -

visbiežāk antivīrusu mobilajās ierīcēs lieto salīdzinoši vecāka gadagājuma iedzīvotāji - vecuma no 50 līdz 74 gadiem.

Tikmēr visretāk savas viedierīces ar antivīrusu pasargā iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 29 gadiem.

Jāpiebilst, ka pētījums veikts šī gada jūlijā un tajā piedalījās 1007 Latvijas iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!