Arī digitālā fotokamera ir vīrusu iecienīta mājvieta

Arī digitālā fotokamera ir vīrusu iecienīta mājvieta

Viens no galvenajiem riskiem, ar ko nākas sastapties viedo ierīču lietotājiem, ir negaidīts vīrusu apciemojums, kas rada gan galvassāpes, gan arī bieži vien pamanās iecirst manāmu robu naudas makā. No vīrusiem tehnoloģiju laikmetā nav pasargāts neviens, un tas tika pierādīts pasākumā “DEF CON”, kurā pētnieki nodemonstrēja, ka arī digitālās fotokameras nav paglābtas no labi zināmajiem izspiedējvīrusiem.  

No 8. līdz 11. augustam Lasvegasā norisinājās ikgadējā konference “DEF CON 27” (atšifrējot nosaukumu – Defense Condition). Pasākums šogad notika 27. reizi un tā galvenais fokuss vērsts uz kiberdrošību, padarot to par vecāko šāda veida konferenci. Līdztekus tehnoloģiju attīstībai, arī pats pasākums gājis līdzi laikam, ik gadu koncentrējoties uz aktuālāko un nozīmīgāko kiberdrošības jomā. Viens no secinājumiem, ko var izdarīt pēc šī gada “DEF CON 27” – kibernoziedznieki, ja ļoti vēlas, savam upurim var piekļūt arī ar digitālās fotokameras starpniecību.

Konferences laikā pētnieki parādīja un pierādīja to, ka arī modernās digitālās kameras ar Wi-Fi iespējām nav pasargātas no izspiedējvīrusiem un kibernoziedznieka ķetnām. Pētnieki nodemonstrēja, ka fotogrāfijas digitālo fotokameru atmiņu kartēs ir salīdzinoši vienkārši atšifrējamas un nav peļams veids, kā izspiest no upura naudu. Piemēram, vienā no fotokameras modeļiem tika atklāta ievainojamība, kas ļauj ar Wi-Fi palīdzību šifrēt fotogrāfijas atmiņas kartē.

Būtiski arī tas, ka vīrusa iekļūšana ierīcē neprasa nekādu tās īpašnieka iesaisti

– fotokamera visu darbu paveic pati. Lai izvairītos no šādiem riskiem un kibernoziedznieka skatam paliktu nepamanīts, tiek ieteikts fotokameras Wi-Fi un Bluetooth savienojumu turēt izslēgtu.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!