ASV un Latvija stiprinās sadarbību 5G tīkla drošībā

ASV un Latvija stiprinās sadarbību 5G tīkla drošībā

Aizvadītajā ceturtdienā, 27. februārī, ASV un Latvija nostiprinājušas savu sadarbību vēl vienā ļoti aktuālā jomā. ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo un Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkevičs parakstījuši kopīgu deklarāciju par 5G tīkla drošību ar mērķi stiprināt savu sadarbību šajā jomā. 

Pēc Ārlietu ministrijas sniegtās informācijas – zīmīgā sadarbība 5G jomā tika izveidota Vašingtonā, kur Edgars Rinkevičs šajā nedēļā tikās ar vairākām augstām ASV amatpersonām, tostarp arī ar Maiku Pompeo, un uzstājās domnīcu rīkotajās diskusijās. Ņemot vērā 5G tehnoloģijas aizvien lielāku nozīmi teju ikvienā jomā,

Rinkeviča un Pompeo parakstītā vienošanās varētu būt ļoti svarīga abu valstu, īpaši Latvijas, labklājībai un nacionālajai drošībai.

Tāpat vienošanās varētu veicināt pārrobežu pakalpojumu sniegšanu un tirdzniecību.

Parakstot deklarāciju, Latvijas ārlietu ministrs uzsvēra, ka 5G tīkls nodrošinās plašas un jaunas tā izmantošanas iespējas. Piemēram, ļaus uzlabot kritisko infrastruktūru un nodrošinās kvalitatīvāku pakalpojumu sniegšanu sabiedrībai. Šie ieguvumi attieksies ne vien uz Latvijas, bet arī ASV pilsoņiem un ekonomiku kopumā. Rinkevičs arī norādīja, ka palielināts datu apjoms 5G tīklā vēl vairāk savienos pasauli, ieskaitot Latvijas un ASV ekonomiku. 

Latvijas ārlietu ministrs Latvijas attiecības ar ASV raksturo kā lieliskas, uzsverot, ka ASV esot ciešākais stratēģiskais sabiedrotais, kas pierādās tādās jomās kā aizsardzības sadarbība, enerģētikas drošība, hibrīddraudu novēršana, īpaši kiberdrošības un dezinformācijas jomā.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!