Atklāts kiberuzbrukums, kas pastrādāts vairāku gadu garumā

Atklāts kiberuzbrukums, kas pastrādāts vairāku gadu garumā

Pēc viesnīcu ķēdes Marriott sniegtās informācijas - šī gada septembrī Marriott Hotels saņēma brīdinājumu no iekšējās drošības departamenta par mēģinājumu nesankcionētai piekļuvei Starwood viesu rezervācijas datu bāzei ASV.

Veicot notikušā izmeklēšanu, Marriott Hotels pārstāvji noskaidroja, ka jau kopš 2014. gada notiek nelikumīgs piekļuves process Starwood datu bāzēm.

Nesen atklāts, ka notikusi datu nelikumīga kopēšana un šifrēšana. Tikai tagad noskaidrots, ka nelikumīgi iegūtais saturs ir Starwood viesu rezervācijas datu bāzes.

Marriott pašreiz vēl nav pabeidzis identificēt visu informāciju datu bāzē, kas dublējas un ir nonākusi kibernoziedznieku rokās, taču uzskata, ka nesankcionēta piekļuve notikusi apmēram 500 miljonu viesnīcas viesu datiem. Aptuveni no 327 miljoniem viesu nelikumīgi iegūti dati, kas ietver informāciju par klienta vārdu, e-pasta adresi, tālruņa numuru, pases numuru, dzimšanas datumu, dzimumu, ierašanās un izbraukšanas laikus, datus par rezervāciju, Starwood klienta konta informāciju.

Daļa nozagto datu ietver ne vien jau minēto informāciju, bet arī viesu maksājumu karšu numurus un to derīguma termiņus.

Kaspersky Lab galvenais drošības eksperts Deivids Emms norāda, ka šis incidents varētu novest pie tālākiem apdraudējumiem, kas tēmēti kiberuzbrukumā cietušajiem Marriott viesnīcas viesiem. Sevišķi būtu jāuzmanās tiem, kuriem nozagti dati arī par maksājumu kartēm - tie visizteiktāk pakļauti kiberspiegošanas un mērķpikšķerēšanas riskam. D. Emms arī uzsver, ka tik plašs un ilgstošs šāda veida incidents noteikti rosinās ieviest nozīmīgas pārmaiņas gan konfidencialitātes politikā, gan personiskajā attieksmē pret datiem kopumā.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!