Google+ drošības problēmas apdraudējušas 52,5 miljonus lietotāju

Google+ drošības problēmas apdraudējušas 52,5 miljonus lietotāju

Kompānija Google radījusi situāciju, kad svešās rokās varēja nonākt nevis 500 tūkstošu tās sociālā tīkla Google+ lietotāju personiskie dati, kā tika uzskatīts līdz šim, bet gan 52,5 miljonu lietotāju dati, vēsta izdevums Engadget.

Šā gada oktobrī Google atzina, ka drošības sistēmas problēmu dēļ tikuši apdraudēti 500 tūkstošu Google+ lietotāju personiskie dati, un šī iemesla dēļ 2019. gada augustā sociālais tīkls tiks slēgts.

Tagad noskaidrojies, ka apdraudējums izrādījies ap simts reižu vērienīgāks, nekā apgalvoja (vai uzskatīja) kompānija. Kopumā Google+ drošības problēmas skārušas 52,5 miljonus no 400 miljoniem sociālā tīkla lietotājiem. Starp apdraudētajiem datiem ir ne tikai tāda informācija, kā Google+ lietotāju vārdi un e-pasta adreses, bet arī virkne citu personisko datu. Tagad Google pieņēmusi lēmumu slēgt sociālo tīklu jau nākošā gada aprīlī.

Šeit gan jāpiebilst, ka Google oficiāli apgalvo – kompānija nav atradusi pierādījumus, ka „caurumus” tās drošības sistēmā kāds būtu izmantojis. Tāpat tiek uzsvērts, ka šobrīd visas drošības problēmas ir novērstas.

Jāatgādina, ka oktobra vidū kā Eiropas Savienības regulatori, tā ASV Kongress nosūtīja Google oficiālas vēstules ar prasību sniegt papildus informāciju par Google+ 500 tūkstošu lietotāju datu iespējamo noplūdi. Tāpat Google tika prasīts paskaidrot, kamdēļ kompānija ilgāku laiku klusējusi par esošajām ievainojamībām.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!