Google tiek vainota iPhone Lielbritānijas lietotāju masveida izsekošanā

Google tiek vainota iPhone Lielbritānijas lietotāju masveida izsekošanā

Kompānija Google tiek vainota iPhone Lielbritānijas lietotāju masveida izsekošanā. Kā norādīts kolektīvā prasībā, kas pirmdien tika iesniegts Anglijas un Velsas Augstajā tiesā, ASV korporācija apzināti apgājusi mobilo ierīču standarta drošības iestatījumus.

Kolektīvu prasību pret interneta gigantu iesniedza bijušais uzņēmuma Which? vadītājs Ričard Lloids. Viņš apsūdz Google „nelegālā izsekošanā” un 4,4 miljonu iPhone lietotāju Apvienotajā Karalistē personas datu vākšanā. Atbilstīgi dokumentam, uzņēmums apkopojis lietotāju caur pārlūku Safari apmeklēto vietņu vēsturi, laikā no 2011. gada augusta līdz 2012. gada februārim. Pēc tam savāktā informācija izmantota, lai nosūtītu viņiem personalizētu reklāmu.

Kā paziņojuši prasītāja advokāti, starp Google iegūtajiem datiem ir bijusi informācija par cilvēku rasi, fizisko un psiholoģisko veselību, politiskajiem uzskatiem, seksuālo orientāciju, sociālo statusi, finanšu situāciju, izvēlēm iepērkoties, atrašanās vietu un vēl citi dati.

Maksimālais soda mērs, kas draud Google, ir naudas sods £3,2 miljardu apmērā, kā arī £750 mārciņu izmaksa katram no cietušajiem.

Jāpiebilst, ka Google šo prasību uzskata par nepamatotu, norādot – savāktā informācija nekad nav nodota trešajām personām, tāpat uzņēmums uzskata, ka nav iespējams noskaidrot „cietušos”. Google R. Lloida prasību arī dēvē par uzņēmēja pašreklāmu. Tajā pašā laikā Google jau ir nācis tiesā atbildēt par līdzīgiem pārkāpumiem, tostarp nesen ASV tai tika piespriests 39,5 miljonu dolāru liels naudas sods, kas kompānijai gan ir niecīga summa.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!