Izstrādāts jauns rīks datu drošības palielināšanai

Izstrādāts jauns rīks datu drošības palielināšanai

Izspiedējvīrusi jeb ļaunprogrammatūras bloķē ierīces vai šifrē elektroniskos datus, liedzot ierīces lietotājam piekļuvi pie saviem datiem. Lai lietotājs atgūtu kontroli pār datiem, tam parasti jāsamaksā kibernoziedznieka pieprasīta izpirkuma maksa, tomēr arī tad vēl nav garantēts, ka dati tiks atgūti. Ar mērķi samazināt šādu situāciju radīto seku nopietnību, izstrādāts datu drošības rīks Kripto Šerifs, kas pieejams tīmekļa vietnē No More Ransom

Pēc Valsts Policijas sniegtās informācijas – rīka Kripto Šerifs galvenās funkcijas ir identificēt izspiedējvīrusa paveidu un atbloķēt datus bez izpirkuma maksāšanas.

Ja lietotāja ierīcē tiek identificēts kāds no izspiedējvīrusu paveidiem, tad lietotājs automātiski tiek informēts par izspiedējvīrusa būtību un veicamajiem darbībām, lai atbrīvotos no šī nevēlamā ciemiņa.

Tāpat Valsts Policija norāda, ka pagaidām Kripto Šerifs vēl nespēj atrast risinājumu visiem izspiedējvīrusu paveidiem, tomēr tiek aktīvi strādāts pie vietnes atjauninājumiem, papildinot to ar jaunām šifra atslēgām un lietotnēm.

Kaut arī Kripto Šerifs tā lietotājam ļauj apzināt izspiedējvīrusa klātbūtni un mazināt galvassāpes par nozagtajiem datiem, nebūtu ieteicams paļauties vien uz šo rīku, kad runa ir par datu drošību un aizsardzību. Ierīcēs esošo datu drošības palielināšanai noteikti būtu jālieto arī atjaunotas pretvīrusu programmas.

Risinājumu Kripto Šerifs izstrādāja Eiropas Savienības Tiesībsargājošās institūcijas un IT drošības uzņēmumi sadarbībā ar tīmekļa vietni No More Ransom. 

Tīmekļa vietne No More Ransom ir iniciatīva, ko īstenojušas Nīderlandes policijas Valsts augsto tehnoloģiju noziegumu vienība, Eiropola Eiropas kibernoziegumu centrs un divi kiberdrošības uzņēmumi – Kaspersky Lab un McAfee – ar mērķi palīdzēt izspiedējvīrusa upuriem atgūt šifrētos datus, nemaksājot noziedzniekiem izpirkumu - teikts tīmekļa vietnē No More Ransom.

Svarīgi piebilst, ka visi tīmekļa vietnē No More Ransom pieejamie rīki, ieskaitot Kripto Šerifs, ir bezmaksas un to iespējams lietot jebkurā pasaules vietā.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!