Kibernoziegumu pasaulē tieši mazie uzņēmumi ir visapdraudētākie

Kibernoziegumu pasaulē tieši mazie uzņēmumi ir visapdraudētākie

Tehnoloģiju pasaulē kibernoziegumi kļūst par aizvien ierastāku problēmu, smagus kaitējumus bieži vien nodarot arī uzņēmumiem. Tas tikai nozīmē vienu – gudram uzņēmumam mūsdienās jāprot ne vien veiksmīgi pārdot un būt konkurētspējīgam, bet arī izvairīties no kiberuzbrukumiem. To apliecina arī uzņēmuma “Kaspersky” veiktā aptauja, kurā noskaidrots, ka tieši mazo uzņēmumu vidū uzbrukumu skaits aug visstraujāk.

Kiberdrošības jomas kompānija “Kaspersky” nesen veikusi pētījumu, kurā noskaidroti Baltijas reģiona uzņēmumu paradumi drošības pasākumu veikšanā cīņai pret kiberuzbrukumiem. Pētījumā iegūtie rezultāti likuši secināt, ka katrs ceturtais jeb 26% mazo uzņēmumu 2019. gadā ir kļuvuši par datu drošības pārkāpumu upuriem. Turklāt šo uzbrukumu skaits mazajiem uzņēmumiem, salīdzinot ar pārējiem, palielinās visstraujāk. Kaut arī lielā daļā gadījumu notikušie incidenti nav izpelnījušies treknus virsrakstus populārākajos ziņu medijos,

bieži vien šādas problēmas datu drošības jomā tieši mazajam uzņēmumam var sagādāt nopietnas galvassāpes, ietekmējot gan pašu darba procesu, gan visu uzņēmējdarbību kopumā un pat eksistenci.

Kaspersky vadītājs Baltijā Andis Šteinmanis norādījis, ka mazākie uzņēmumi bieži vien visus  resursus un uzmanību velta savai darbībai un izaugsmei, rūpes par kiberdrošību atstājot malā. Tomēr datu drošības problēmu ignorēšanas izmaksas tikai turpinās augt. A. Šteinmanis arī piebilda, ka mazākajiem uzņēmumiem nav jāsatraucas par lielu finanšu līdzekļu ieguldīšanu cīņā pret ļaunprogrammatūrām vai cilvēkfaktora riskiem, jo ir vairāki veidi, kā pašu spēkiem nodrošināt uzņēmuma rīcībā esošajiem datiem drošas mājas.

Viens no veidiem, ka pasargāt uzņēmumu no datu drošības riskiem, ir veikt regulāras darbinieku apmācības un iemācīt kiberdrošības pamatus. Piemēram, mudināt darbiniekus neatvērt un neglabāt datnes no nepazīstamām vietnēm un e-pasta vēstulēm. Būtiskas ir arī darbības ar konfidenciālu informāciju, kuru iesaka glabāt tikai uzticamos mākoņpakalpojumos ar ieslēgtu autentifikāciju. Tāpat svarīgi ik pa laikam ieviest jaunas vēsmas IT aprīkojumā un atjaunināt uzņēmumā esošās IT iekārtas un lietotnes.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!