Kiberuzbrukumā cietis vēl viens Latvijas pakalpojumu sniedzējs

Kiberuzbrukumā cietis vēl viens Latvijas pakalpojumu sniedzējs

Kā liecina Ceļu satiksmes un drošības direkcijas (CSDD) pārstāvju sniegtā informācija, CSDD kritis kibernoziedznieka nagos, kuri mēģinājuši piekļūt Transportlīdzekļu reģistra datiem. Kaut arī reģistrā liela daļa datu ir publiski pieejama, un tiem var piekļūt visi, kas reģistrējušies CSDD mājaslapā, daļai datu pieejamība joprojām ir stingri ierobežota. Bez fakta, ka ļaundaris mēģinājis nesankcionēti piekļūt CSDD rīcībā esošajiem datiem, tas arī centies izspiest naudu no pakalpojumu sniedzēja.

Kā norāda CSDD pārstāvji, incidents esot laicīgi atklāts, pateicoties CSDD darbinieku operatīvajai rīcībai, momentā cenšoties par radušos situāciju informēt Valsts policiju. Ātrā rīcība no CSDD darbinieku un Valsts policijas puses ļāvusi iespējamo vainīgo uzreiz atrast un uz pierādījumu pamata aizturēt.

Valsts policijas pārstāvji norāda, ka aizdomās turamais kibernozieguma slēpšanai izmantojis ārzemju serveros izvietotu e-pasta servisu.

Tomēr šis triks nebija šķērslis, un policija ātri vien atrada iespējamā vainīgā IP adresi un līdz ar to arī noskaidroja tā atrašanās vietu.

Pret aizdomās turamo Valsts policijas Kibernoziegumu apkarošanas nodaļas amatpersonas uzsākušas kriminālprocesu par sistēmas darbības traucēšanas mēģinājumu, kā arī izspiešanas mēģinājumu mantkārīgos nolūkos. Domājams, ka pats svarīgākais šajā visā ir tas, ka nekāda veida datu noplūde nav notikusi, dati nav nonākuši svešās rokās, kas tos, ļoti iespējams, izmantotu ļaunprātīgos nolūkos.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!