Kiberuzbrukumu skaits turpina strauji pieaugt

Kiberuzbrukumu skaits turpina strauji pieaugt

Uzbrukumi īpaši skar lielos portālus, kuriem pašreiz kiberdrošības palielināšana ir ļoti aktuāls jautājums.

Pēc „Corero Network Security” apkopotajiem datiem, salīdzinot pērnā gada pirmo trīs mēnešu datus ar aizvadītā gada septembra datiem, DDoS uzbrukumu skaits palielinājies par vairāk nekā 90%.

Iemesls tam, kāpēc šādi uzbrukumi notiek un kāpēc to skaitam ir tendence pieaugt, ir lietu interneta jeb IoT attīstība, kā rezultātā pieslēgums daudzām ierīcēm nav drošs. Vēl viens ļoti būtisks iemesls, kāpēc samazinās kiberdrošība, ir tas, ka kiberuzbrukuma veikšana izmaksā diezgan lēti. Tas nozīmē, ka jebkurš, kas grib kāda portāla vai organizācijas sistēmā esošajiem datiem  nodarīt  kaitējumu, to var izdarīt, pasūtot uzbrukumu un samaksājot par to 100 dolārus.

Apkopojot informāciju par lielākajiem DDoS uzbrukumiem, var secināt, ka diezgan spēcīgi kiberuzbrukumi notiek jau no 2015. gada, kad par hakeru upuriem kļuva Lielbritānijas medijs BBC un vietne GitHub. 2016. gadā hakeru uzmanību izpelnījās ASV kompānija Dyn (Dynamic Network Services). Šī firma veic uzraudzību interneta domēnu nosaukumu sistēmas infrastruktūrai. Uzbrukuma rezultātā cieta pasaulē plaši pazīstami portāli, piemēram, Twitter, the Guardian, Netflix, Spotify un citi.

Šī gada sākumā arī pāris Latvijas vietnes ir nokļuvušas kiberuzbrucēju redzeslokā. 16. janvārī kiberuzbrukums skāra portālu e-veselība. Kā tika ziņots, uzbrukums ticis rūpīgi plānots un noticis vienlaicīgi, iespējams, no 20 datorsistēmām, kā rezultātā radās traucējumi serverī un portāla darbība tika apturēta. Nākošajā dienā līdzīga ķibele piemeklēja arī ziņu aģentūru LETA.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!