Novembris virtuālajā vidē bijis drošākais mēnesis pēdējā gada laikā

Novembris virtuālajā vidē bijis drošākais mēnesis pēdējā gada laikā

Atrodoties virtuālajā vidē, viens no svarīgākajiem priekšnoteikumiem ir rūpēties par datu drošību un nenokļūt kāda kibernoziedznieka nagos. Pēc Cert.lv publicētās informācijas – aizvadītais gads kibernoziedzības jomā bijis salīdzinoši bagāts gan pēc reģistrēto incidentu, gan pēc apdraudēto unikālo IP adrešu skaita. Drošības ziņā piedzīvoti gan kāpumi, gan kritumi, taču tieši novembris izrādījies virtuālajā vidē mierīgākais mēnesis.

Pēc informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas Cert.lv publicētās informācijas par reģistrēto apdraudēto unikālo IP adrešu skaitu pēdējā gada laikā, var secināt, ka visnemierīgākie un nedrošākie mēneši virtuālajā vidē bijuši: augusts, oktobris un marts. Attiecīgi augustā reģistrēts vairāk nekā 122 tūkstoši apdraudēto unikālo IP adrešu, oktobrī – 112, 4 tūkstoši un 105 tūkstoši apdraudēto IP adrešu martā. Tikmēr digitālajā vidē visdrošāko mēnešu pozīcijas stabili ieņēma novembris – teju 75,5 tūkstoši apdraudētu unikālo IP adrešu un jūlijs, kad reģistrēti nedaudz vairāk kā 79 tūkstoši incidentu.

Cert.lv veicis padziļinātāku analīzi par novembra mēnesi, izveidojot statistiku par apdraudējumu veidiem, infekcijām, kā arī ievainojamības tipiem.

Noskaidrots, ka novembrī no 75,5 tūkstošiem apdraudēto unikālo IP adrešu, lielāko daļu (50 700) piemeklējušas konfigurācijas nepilnības.

Ļaundabīgs kods atklāts 5604 IP adresēs; ielaušanās mēģinājumi notikuši 699 IP adresēs; krāpšana fiksēta 47 gadījumos un kaitīgs saturs konstatēts 55 unikālās IP adresēs.

Tikmēr izplatītākās konfigurācijas nepilnības koda grupas reģistrētas kā “openssdp”, apdraudot vairāk nekā 15 tūkstošus unikālo IP adrešu, un “SSL-Poodle” – atklāts 11 tūkstošos gadījumos. Savukārt kā visbiežāk lietotās ļaundabīgā koda grupas konstatētas “Botnet” – ar šo apdraudētas 2925 unikālās IP adreses un “Conficker”, kas izmantots 840 gadījumos.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!