Pusei Latvijas iedzīvotāju trūkst zināšanu par datu drošību

Pusei Latvijas iedzīvotāju trūkst zināšanu par datu drošību

Informācijas tehnoloģiju laikmetā dati ir pamata resurss it visā. Tomēr līdz ar datu vērtības palielināšanos, pieaug dažādi ar šo informācijas resursu saistīti riski, ko veicina arī veikli un pārdomāti kiberuzbrukumi. Būtiski, ka riskus tikai palielina datu īpašnieku dažkārt pieticīgās zināšanas par datu drošības un privātuma aspektiem. Tikmēr aptaujā noskaidrots, ka vairāk nekā pusei Latvijas iedzīvotāju nav izpratnes un nepieciešamo zināšanu par to, kā radīt saviem datiem drošas mājas.

Tehnoloģiju uzņēmums “Huawei” kopā ar pētījumu centru “SKDS” veikuši pētījumu “Iedzīvotāju pieredze un informētība par drošību un privātumu internetā un uzbrukumiem digitālajā vidē”. Galvenais secinājums, kas izriet no šī pētījuma – vairāk nekā pusei jeb 54% Latvijas iedzīvotāju trūkst zināšanu par savu datu drošību un to, kā nodrošināt privātumu digitālajā vidē. Vienlaikus trešā daļa aptaujāto norādījusi, ka pat nezina, kādā veidā iespējams pasargāt savu datus internetā.

Par spīti salīdzinoši trūcīgajām zināšanām par savu datu drošību digitālajā vidē, 60% aptaujāto norāda, ka viņu datiem internetā drošības riski nedraud. Vienlaikus tikpat aptaujas dalībnieku atklājuši, ka nezina, kā droši uzglabāt savus datus viedtālrunī. Tomēr jāatzīmē, ka lielākā daļa aptaujāto dažus pamata drošības risinājumus, kā, piemēram, drošas paroles un aizsardzības programmas, jau ieviesuši.

Pētījumā arī atklājās tendence, ka tieši gados jaunāki aptaujātie savas zināšanas par datu drošību digitālajā vidē biežāk bija novērtējuši kā labas.

Huawei Technologies komunikācijas vadītājs Baltijā Mindaugs Pluķis norāda, ka lai arī lielākā daļa pētījuma dalībnieku uzsvēruši, ka nav sastapušies ar reālām datu drošības apdraudējuma situācijām, jāņem vērā, ka digitālā vide dzīvē ieņems aizvien būtiskāku lomu. Tāpēc zināšanas par savu datu drošību esot akūti svarīgas jau šobrīd.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!