Rosina ieviest vienotus 5G drošības kritērijus Baltijas un Ziemeļvalstīs

Rosina ieviest vienotus 5G drošības kritērijus Baltijas un Ziemeļvalstīs

No 29. oktobra līdz 2. novembrim Kopenhāgenā norisinās ikgadējā Ziemeļu Padomes sesija. Tas ir nozīmīgākais pasākums Ziemeļvalstu sadarbības veicināšanā. Tajā pie viena galda parasti sēžas parlamentārieši no Ziemeļvalstīm, Baltijas valstīm, Krievijas, Polijas, Vācijas. Tik aktuālās 5G tehnoloģijas ieviešanas kontekstā šī gada Ziemeļu Padomes sesijā jau izskanējis ierosinājums par vienotiem drošības standartiem gan Baltijas valstīs, gan Ziemeļvalstīs. 

Minētā ierosinājuma autors, Zviedrijas parlamenta deputāts Pols Džonsons norādījis, ka Ziemeļvalstis ir viens no lielākajiem  un attīstītākajiem reģioniem pasaulē digitalizācijas jomā. Turklāt, pērn notika vienošanās, ka Ziemeļvalstis kļūs par vislabāk savienoto reģionu un ieņems arī pirmo vietu 5G tehnoloģiju izmantošanas lauciņā. Tieši tāpēc šķiet dabiski, ka izskanējis šāds priekšlikums par vienotu drošības kritēriju izstrādi gan Baltijas, gan Ziemeļvalstīm sekmīgākai 5G ieviešanai. Runājot par šī priekšlikuma mērķiem, Džonsons akcentēja ne vien drošības aspektus atsevišķi Baltijas un Ziemeļvalstu kontekstā, bet arī to, ka -

šādi tiktu veicināta šo reģionu sadarbība drošības jomā, kas arī ļautu sekmīgāk izvairīties no citu valstu ietekmes.

Arī Ārons Emilsons, kas ir vēl viens Zviedrijas parlamenta deputāts, uzskata līdzīgi, norādīdams, ka digitalizācijas pakāpe Ziemeļvalstīs ir augstāka nekā citviet, tāpēc šī reģiona politiķiem ir arī lielāka atbildība pret iedzīvotājiem drošu risinājumu, tostarp 5G tehnoloģijas, ieviešanu. Arī viņš akcentēja, ka šiem drošības standartiem būtu jāiet roku rokā gan Ziemeļvalstīs, gan Baltijā.

Būtiski, ka šādi viedokļi par Baltijas valstu un Ziemeļvalstu sadarbības veicināšanu un vienotu 5G drošības kritēriju izstrādi izskanējuši arī tāpēc, ka abu šo reģionu viena no galvenajām sadarbības jomām ir digitalizācija. Tās ietvaros plānots izveidot attīstītu un savstarpēji savienotu 5G tīklu.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!