Strauji palielinājies uzbrukumu skaits viedierīcēm

Strauji palielinājies uzbrukumu skaits viedierīcēm

Lielākais izaicinājums datu aizsardzības jomā aizvien biežāk saistāms ar kiberuzbrukumiem un veiksmīgu izvairīšanos no tiem. Taču veiklie datu zagļi atradīs arī vismazāko iespēju, kā piekļūt uzņēmuma parolēm un aiz tām paslēptajiem vērtīgajiem datiem. Par to, ka kiberuzbrucēji ir pamatīgi ieskrējušies, nodarot postu aizvien lielākam skaitam internetam pieslēgtu ierīču īpašnieku, apliecina IT kompānijas “Kaspersky” novērojumi. Uzbrukumu skaits šādām ierīcēm šogad krietni pieaudzis.

Uzņēmums “Kaspersky” konstatējis, ka šogad kiberuzbrukumu skaits internetam pieslēgtām ierīcēm audzis pat ļoti ievērojami, ja salīdzina ar 2018. gadu. Šī gada pirmajos sešos mēnešos uzņēmums kopumā fiksējis 105 miljonus uzbrukumu viedierīcēm, kas veikti no 276 tūkstošiem unikālu IP adrešu. Salīdzinājumā ar pērno gadu, uzbrukumu skaits palielinājies deviņas reizes – 2018. gada pirmajā pusgadā tika novēroti ap 12 miljoniem šādu incidentu. Savukārt unikālo IP adrešu skaits, no kurām veikti kiberuzbrukumi, gada laikā palielinājies četras reizes.

Kaspersky drošības pētnieks Dans Demeters uzsvēra, ka kiberuzbrukumu skaita palielināšanās  saistāma ar uzņēmumu aizvien aktīvāku jauno viedierīču iegādi.

Tomēr ne visi uzņēmēji uzskata par svarīgu iegādātās ierīces arī aizsargāt, un šo nostāju kiberļaundari labprāt izmanto savā labā.

Lielā daļā uzbrukumu tiek izmantoti inficēti viedierīču tīkli vai citas ļaunprātīgas darbības. Izmantojot inficētus tīklus, kiberuzbrucējs var “ieņemt” ierīci pa vecām, neaizlāpītām ievainojamībām un pārņemt kontroli pār to. Cits datu zagļu iecienīts ielaušanās veids ir paroļu pārlase.  

Lai aiztaupītu stresa pilnus brīžus ierīču lietotājiem, Kaspersky drošības pētnieks norādījis uz vairākām būtiskām darbībām. Piemēram, tiklīdz pieejams programmatūras atjauninājums, to uzreiz būtu jāinstalē. Ja ir atrasta kāda ievainojamība, atjauninājuma instalēšana to novērsīs ar ielāpu palīdzību. Arī pirmsinstalētās paroles būtu vienmēr jānomaina uz drošākām, ietverot tajās gan lielos un mazos burtus, gan ciparus un citas zīmes. Ja šķiet, ka ierīce darbojas dīvaini, par labu nāks tās restartēšana, kas arī var palīdzēt pretoties kiberuzbrucēju centieniem iegūt ierīcē esošos datus.  

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!