Telegram turpmāk pēc tiesas lēmuma piešķirs drošības iestādēm daļu informācijas par saviem lietotājiem

Telegram turpmāk pēc tiesas lēmuma piešķirs drošības iestādēm daļu informācijas par saviem lietotājiem

Ziņapmaiņas serviss Telegram turpmāk pēc tiesu lēmumu saņemšanas piešķirs drošības dienestiem ziņas par servisa lietotāja tālruņa numuru un IP adresēm, teikts paziņojumā par kompānijas jauno konfidencialitātes politiku.

Telegram paziņojumā atzīmēts, ka ziņapmaiņas serviss nekad iepriekš nav sadarbojies ar drošības dienestiem vai valstu valdībām, kā arī nav izsniedzis informāciju par saviem lietotājiem varas iestādēm. Tagad par visiem šādiem pieprasījumiem kompānija reizi pusgadā informēs atskaitē, kas tiks publicēta kanāla Transparency Reports.

Tajā pašā laikā Telegram neplāno piešķirt drošības dienestiem lietotāju sarakstes šifrēšanas atslēgas.

Neilgi pirms šī paziņojuma publiskošanas kļuva zināms, ka Telegram interneta versijas IP adreses web.telegram.org un t.me vēl 10. jūlijā izslēgtas no Krievijā aizliegto interneta vietņu reģistra. Tajā pašā laikā Krievijas internetu uzraugošās institūcijas Roskomnadzor amatpersonas paziņoja, ka nav mainījušas savu nostāju attiecībā uz servisa darbību Krievijā.

Jāatgādina, ka šā gada 13. aprīlī Roskomnadzor sāka bloķēt Telegram darbību Krievijā. Par iemeslu šādai rīcībai kļuva kompānijas atteikums nodot drošības dienestiem lietotāju sarakstes šifrēšanas atslēgas. Pirms tam Krievijas drošības dienesti bija paziņojuši, ka Telegram saziņai izmanto teroristiski grupējumi.

Vienlaikus Telegram struktūras dēļ pilnībā bloķēt ziņapamaiņas servisa darbību varas iestādēm nav izdevies. Tāpat centieni bloķēt Telegram izraisīja daudzu citu interneta vietņu darbības traucējumus. Tajā pašā laikā darbības traucējumu dēļ liels skaits Telegram lietotāju Krievijā ir pārtraucis šī servisa izmantošanu.

Ziņapmaiņas servisu Telegram pārvalda uzņēmums Telegram Messenger LLP, kuru ir izveidojis un vada Krievijas uzņēmējs un programmētājs, šīs valsts populārākā sociālā tīkla Vkontakte viens no izveidotājiem Pāvels Durovs.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!