Vairums Baltijas uzņēmumu lieto novecojošas datora operētājsistēmas

Vairums Baltijas uzņēmumu lieto novecojošas datora operētājsistēmas

Kiberdrošības kompānija “Kaspersky” nesen nākusi klajā ar pētījuma rezultātiem par Baltijas valstu iedzīvotāju un uzņēmumu datora operētājsistēmu lietošanas paradumiem. Noskaidrots, ka joprojām vairums uzņēmumu ikdienā dod priekšroku novecojušām un neatbalstītām operētājsistēmām, nepadomājot, kādus drošības riskus šāda rīcība var radīt pašam biznesam.

Neskatoties uz to, ka tiek piedāvātas krietni jaunākas, ar ātrāku veiktspēju, drošākas datoru operētājsistēmas, kā noskaidrots Kaspersky veiktajā pētījumā – joprojām ap 30% Baltijas valstu patērētāju labprātāk izvēlas lietot neatbalstītas vai tuvu atbalsta beigām esošas datora operētājsistēmas. Iecienītākās no tām ir “Windows XP” un “Windows 7”. Tās par pietiekami labām uzskata arī 27% Baltijas sīkuzņēmumu un 26,5% mazo un vidējo uzņēmumu.

Būtiski, ka arī daļa lielo uzņēmumu joprojām atsakās pāriet uz jaunākām datoru operētājsistēmām.

Novecojušas operētājsistēmas sniedz ne vien mazāku efektivitāti, bet arī drošības riskus. Pēc atbalsta beigām tām vairs nav pieejami atjauninājumi, kas ietver arī ar kiberdrošību saistītus uzlabojumus. Kaspersky vadītājs Baltijā Andis Šteinmanis šajā sakarā norādījis, ka nesalāpīta operētājsistēma ir būtisks kiberdrošības risks. Ja kibernoziedznieks ticis pie vērtīgās informācijas šādā veidā, tad gaidāmās izmaksas var būt krietni lielākas par modernizācijas izmaksām.

Kaut arī ļoti maz, taču pašreiz 0,5% sīkuzņēmumu joprojām turpina izmantot jau teju par leģendu kļuvušo datora operētājsistēmu “Windows Vista”, kuras galvenais atbalsts tika pārtraukts pirms septiņiem gadiem. 4% sīkuzņēmumu priekšroku dod “Windows XP”, kura nav tikusi atjaunināta jau desmit gadu. Taču salīdzinoši ļoti populāra izvēle uzņēmumu vidū ir “Windows 7” operētājsistēma. Kaut arī pagarinātais atbalsts “Windows 7” beigsies jau nākošā gada janvārī, joprojām 26% mazo, vidējo un lielo uzņēmumu par sev ērtāko un vajadzībām atbilstošāko uzskata tieši šo operētājsistēmu.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!