Valsts policija testēs jaunu risinājumu drošākai satiksmei

Valsts policija testēs jaunu risinājumu drošākai satiksmei

Viens no ceļu satiksmes negadījumu iemesliem, kuros iesaistīti autovadītāji, pēdējā laikā tiek īpaši akcentēta viedierīču, īpaši mobilo tālruņu lietošana pie stūres. Pēc Valsts policijas (VP) atzinuma - līdz šim ar reklāmas kampaņām un brīdinājumiem esot bijis par maz, tāpēc nolemts testēt jauna veida risinājumu, kas varētu efektīvāk sekot līdzi ierīču izmantošanai pie stūres.

VP priekšnieks Ints Ķuzis trešdien, 9. janvārī, Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” pastāstīja sīkāk par jaunā rīka funkcijām un pielietojumu. VP priekšnieks atklāja, ka šis risinājums jeb mobilās automašīnas izskatīsies līdzīgi kā jau ierastais fotoradars, kas fiksē ātruma pārkāpējus.

I. Ķuzis uzsvēra, ka mobilās automašīnas būs rīks, kas pagaidām testa veidā fiksēs tos autovadītājus, kuri pie stūres izmanto, piemēram, mobilo tālruni, kā arī tos, kas šķērso luksoforu neatļautā brīdī.

Brīdī, kad autovadītājs tiks pieķerts minētajās situācijās, tam automātiski pienāks tāds pats paziņojums bez transportlīdzekļa apturēšanas – kā tas ir situācijā ar atļautā ātruma pārsniegšanu.

Kaut arī mobilās automašīnas risinājums vēl nav sācis savus testa darbus, uzmanot autovadītājus, I. Ķuzis jau norādīja, ka uzticas šim risinājumam un neesot šaubu, ka tas būs efektīvs palīgs drošības uzlabošanā uz ceļiem. Testēšanā pagaidām tiks izmantotas vien dažas ierīces, taču, ja risinājums attaisnos sevi, tad VP mobilās automašīnas varētu iepirkt arī plašākā klāstā.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!