BiSMART: kā datorizētu sistēmu pārvērst reālā peļņā

BiSMART: kā datorizētu sistēmu pārvērst reālā peļņā

Lai organizētu veiksmīgu biznesu mūsdienās, ir jāzina vismaz tas, kāpēc es (mans uzņēmums) kādu no iespējām neizmantoju. Tik tiešām nebūtu gudri milzīgu naudu ieguldīt iekārtās un programmatūrā, kas jūsu uzņēmumam nedz samazinās izmaksas, nedz taupīs laiku, nedz paaugstinās produktivitāti. 

Šādā aspektā jums būtu vēlams KAUT KO zināt par visu, kas tiek piedāvāts tirgū. Taču vispirms ir jāielāgo dažas datorlaikmeta aksiomas: 

  • viss jaunais ienāk ar grūtībām;
  • apstrīdēt to, ka nākotne pieder datoriem, ir bezjēdzīgi, taču…
  • … nevajag ar datoriem saistīt īpašas cerības;
  • sociālās struktūras nekad neiet roku rokā ar  tehnoloģiskajiem sasniegumiem;
  • utopiskus sapņus piezemē sūrā realitāte;
  • datori organizācijas iekšējo komunikāciju ietekmē daudz mazāk nekā šī komunikācija –  datorus, tāpēc…
  • … datorizācija drīzāk nostiprinās ierasto  praksi, nevis izveidos jaunu. 

Šīs aksiomas tikai pirmajā acu uzmetienā šķiet vienkāršas. Ja lasīsiet tās regulāri, kā mantras, jūs ātri vien redzēsiet, vai un kā mainās jūsu izpratne par datorizāciju. 

Taču, lai darbotos digitālā vidē, lai neapmaldītos virtuālajā realitātē, bet mācētu arī tajā sameklēt reālu naudu, ir vajadzīga ne tikai izpratne, bet arī reālas zināšanas. Jūs nevarat zināt visu par visu – galu galā tieši tāpēc jūs algojat savu sistēmas administratoru un IT speciālistus. Tomēr jums ir jābūt pietiekamam priekšstatam par šo lauciņu, lai jūs varētu viņiem uzticēties un viņi jūs klusībā neuzskatītu par pilnīgu diletantu. 

Kur ir zelta vidusceļš, kur ir izeja?

Apstrīdēt to, ka nākotne pieder datoriem, ir bezjēdzīgi

Te tā būs – BiSMART! Īpaši uzņēmējiem tapis projekts, kura nosaukums jau saka jums priekšā: esi gudrs! 

Dižie datorizācijas guru Bils Geitss un Elvins Toflers datoros redz decentralizācijas iespēju. Kādas iespējas tā paver! Nav vajadzības saviem darbiniekiem iekārtot darba vietas, viņi var efektīvi strādāt, neizejot no mājas vai pat neizkāpjot no gultas, gan ar klientiem, gan partneriem, gan ar jums, savu bosu, sazinoties tikai caur internetu. Un galā paliek tikai sausais atlikums – jūsu uzņēmuma saražotā prece. Vairs nav svarīgi, cik jums kuram gadu un kā jūs izskatāties – galvenais ir jūsu zināšanas un attieksme pret darbu… 

Stop! Tieši attieksme pret darbu mēdz sagādāt galvassāpes. Par sevi jūs esat drošs: galu galā tas ir jūsu uzņēmums, jūsu nauda, jūsu risks. Bet kā būt pārliecinātam par algotiem darbiniekiem? 

Arī to jums pastāstīs BiSMART. Kā ar datora palīdzību palielināt ieinteresētību darba rezultātā? Kā atvieglot komunikāciju ar klientiem, pasūtītājiem, piegādātājiem? Kā ļaut darbiniekiem izpaust savas prasmes un iniciatīvu, vienlaikus nevienu brīdi nezaudējot kontroli? Galu galā – kā teorētisko efektivitāti pārvērst praktiskā pelnīšanā? 

Tas ir BiSMART. Iespējams, jau pēc desmit gadiem jēdzieni darba laiks un darba vieta veiksmīgā, modernā uzņēmumā tiks uzskatīti par arhaismu. Taču jūs tas baida, jo birojā darbinieks ir acu priekšā, viņš godīgi dara darbu, par ko jūs maksājat viņam algu – un maksājat tikai par laiku, ko viņš ir atdevis uzņēmumam. Kā būt pārliecinātam par to, ka viss ir kārtībā, ja jūs savus darbiniekus nemaz neredzat? Modernās tehnoloģijas ļauj organizēt darba procesu elastīgāk, vienlaikus kontrolējot ikvienu operāciju, ikvienu kontaktu, ikvienu darba laika sekundi. Ideālā gadījumā jūsu datorsistēmas var fiksēt precīzu laiku, ko jūsu darbinieks ir izmantojis jūsu labā, un nelikt jums maksāt par to, ka viņš ir aizvedis savu tanti uz lidostu vai devies iepirkties uz tuvējo veikalu. Datori visur atstāj savas pēdas – gan klasiskā, gan virtuālā nozīmē. Un arī tas ir BiSMART

Varētu likties – tas nu gan ir megalabi: ofiss nebūs vajadzīgs, ietaupīsim uz telpu, sekretāres, apkopēju rēķina… Nē, viss nebūt nav tik rožaini: jebkurai datorizācijai ir nepieciešami tēriņi – un ne tikai vienreizēji, lai sapirktu dzelžus, bet arī regulāri – lai atjaunotu programmatūru un algotu cilvēkus, kas šajos dzelžos iedveš un uztur dzīvību. BiSMART palīdzēs jums atrast to smalko robežu, kas šķir es gribu no man vajag un ir lietderīgi. Vārdu sakot, BiSMART palīdzēs jums iekārtot biroju – efektīvu, mūsdienīgu un visādā ziņā izdevīgu. 

Tāds tas ir – BiSMART!

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!