Mobilo iekārtu drošība vienas kafijas cenā

Mobilo iekārtu drošība vienas kafijas cenā

Paļauties uz veiksmi vai vispār aizliegt izmantot mobilās ierīces nav risinājums, jo jaunās tehnoloģijas ir iespēja uzlabot rezultātus un konkurētspēju tirgū. Lai palīdzētu uzņēmumiem un valsts iestādēm risināt šo problēmu, SIA Latvijas mobilais telefons (LMT) ir ieviesis jaunu pakalpojumu – mobilo iekārtu drošība. Tas ļauj uzņēmumiem administrēt mobilos telefonus un planšetes tieši tāpat, kā esam jau ieraduši to darīt ar datoriem. Mūsdienās jebkurš viedtālrunis pēc būtības ir mazs dators ar tādām pašām priekšrocībām, iespējām un trūkumiem, kādas piemīt jebkurai tradicionālajai sistēmai. 

Lai saprastu, kāpēc mobilo iekārtu drošība ir tik aktuāls jautājums, ir jāapzinās, ka mobilais tālrunis sastāv no iekārtas un tās satura. Ja tiek nozagts privāts telefons vai planšete, tas vienmēr ir nepatīkami, jo tādējādi svešās rokās nonāk arī visa privātā informācija – personiskie dokumenti, fotoattēli, video u. tml. Savukārt, ja pazūd vai tiek iznīcināta uzņēmuma mobilā iekārta, ir jārēķinās arī ar finansiālajiem riskiem. Jaunu dzelzi var nopirkt, bet biznesa informāciju, kas bija iekšā vecajā?… 

Ja mobilā iekārta tiek izmantota darba vajadzībām (piemēram, lasīti darba e-pasti), tas nozīmē, ka mobilajā vidē būtu jāpastāv līdzvērtīgai drošības politikai, kā tas ir datoru vidē. Vienkāršs piemērs: ja dators tiek aizsargāts ar paroli, kas ir jāievada, to ieslēdzot, tad tādai pašai drošības politikai ir jābūt arī mobilajā vidē. Mobilo iekārtu drošības risinājums garantē, ka bez šo drošības prasību ievērošanas piekļuve biznesa informācijai nav iespējama. Mobilo iekārtu drošības risinājums ļauj darbiniekiem droši izmantot arī viņu pašu viedtālruni vai planšeti, nodalot darba devēja un privāto informāciju. 

Ja mobilā iekārta ir paredzēta konkrētu uzdevumu veikšanai (piemēram, kravu piegāžu plānošanai), to ir iespējams konfigurēt tā, lai tajā ir pieejamas tikai tās lietotnes un uzstādījumi, kas ir nepieciešami uzdevuma veikšanai. Viss pārējais vienkārši nebūs pieejams. 

LMT piedāvāto mobilo iekārtu drošības risinājumu var viegli pielāgot katra uzņēmuma izveidotajai informācijas drošības sistēmai, turklāt šis risinājums ir pieejams tikai par dažiem eiro mēnesī vienai ierīcei – būtībā par vienas labas kafijas cenu. LMT ir pirmais un vienīgais mobilo sakaru operators Latvijā, kas piedāvā šādu mobilo iekārtu drošības risinājumu.

LMT piedāvājums nāca tieši laikā, kad meklējām risinājumu mobilo iekārtu pārvaldībai. Tas apmierināja visas mūsu vajadzības, kā arī papildus nodrošināja profesionālu vietējo atbalstu darbā ar risinājumu. LMT pakalpojums uzlabo mūsu iekārtu drošu lietošanu, jo nozaudēšanas vai zādzības gadījumā sensitīvos datus ir iespējams attālināti izdzēst, kā arī atvieglo attālinātu iekārtu konfigurāciju un lietotņu pārvaldību darbiniekiem. Šis pakalpojums atvieglo arī iekārtu uzskaiti un sniedz iespēju noteikt mobilo datu patēriņa apjomu. 

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!