Birojs iebrauc mākoņos

Birojs iebrauc mākoņos

Taču jūs esat pamanījis arī ko citu: pat viskvalitatīvākā aparatūra mēdz bojāties, arī licencētas sistēmas ir pakļautas dažādu ļaunprāšu hakeru un vīrusu uzbrukumiem, turklāt šī digitalizācijas tumšā puse kļūst arvien rafinētāka un viltīgāka. Tāpēc jums nākas algot cilvēkus, kas to visu kontrolē un uztur kārtībā, jums nākas maksāt par ārpakalpojumiem, par kuriem agrāk jūs nebijāt pat domājis. 

Un tomēr jūs redzat, ka darbs sokas raitāk: datori, planšetdatori, viedtālruņi un perifērija bez iebildēm savstarpēji saprotas; ir krietni samazinājies lēmumu pieņemšanas un izpildes laiks, bet palielinājies ražīgums; jūs allaž zināt, kur atrodas un ar ko nodarbojas ikviens jūsu darbinieks; jūs spējat visu kontrolēt un īstajā brīdī iejaukties personīgi, ja tas ir nepieciešams; visi jūsu uzņēmuma dati atrodas virtuālā mākonī, un pats velns kāju salauzīs, pirms spēs tiem piekļūt bez jūsu ziņas; vienlaikus norēķini notiek gandrīz automātiski, ātri un precīzi… Vārdu sakot, jūsu uzņēmums ir ieguvis papildu elpu un ir gatavs paplašināt darbības lauku. Tā ir neapšaubāma digitalizācijas gaišā puse.

Un tad kādā brīvākā brīdī jūs apsēžaties pie tasītes lieliski pagatavotas kafijas (arī par to gādā jūsu biroja digitālie palīgi), ērti atlaižaties krēslā un iegrimstat pārdomās. Kā samazināt digitalizācijas tumšo pusi, nekaitējot gaišajai? Kā saplānot pakāpenisku tehnikas nomaiņu un programmu atjaunošanu, lai šis process netraucētu darbam? Ja būtu daudz, daudz naudas… bet tās pagaidām nav tik, cik gribētos. Tomēr kā, neiztērējot lieku naudu un resursus, šodienas biroju padarīt par nākotnes biroju? 

Pirms sākat plānot, der cieši ielāgot piecus IT attīstīšanas pamatprincipus.

Biznesa samērojamība. Jaunajiem risinājumiem ir jāatbilst jūsu biznesa mērogiem šobrīd vai tuvākajā nākotnē. Jums nav vajadzīgas milzīgas rezerves jaudas vai specdienestu cienīgas drošības sistēmas, ja jūsu bizness vēl nav īsti izkūņojies no mazo nišas. Kad kļūsiet lielāks, palielināsies arī pieejamie līdzekļi un modernizācijai pavērsies jaunas iespējas. Galvenais – precīzi zināt, kādā virzienā jūs attīstāties, un gādāt, lai katras nākamās paaudzes tehnika būtu savietojama ar iepriekšējo. Uzņēmumā ir iespējams efektīvi izmantot arī mazliet vecākas, tomēr joprojām funkcionējošas iekārtas, bet vajadzīgos datus ikviens, kam tie pienākas, var pasmelties mākonī, tāpēc jūsu datoriem un serveriem vienmēr būs brīvas jaudas. Nesteidzieties izmest it kā novecojušu ierīci – iespējams, atjauninot tās programmatūru, to varēs izmantot arī turpmāk. 

Darbs jebkurā vietā. Jūs esat moderns vadītājs un saprotat, ka sēdēšana no–līdz birojā nepavisam nav visefektīvākais darba organizēšanas veids, tomēr jūs atceraties arī sentēvu gudrību par pelēm, kas danco pa galdu, kad kaķis ir prom. Biroja digitalizācija jums dod iespēju gan efektīvi organizēt darbu, gan kontrolēt darbiniekus tiešsaistē un visu darba laiku, turklāt tā, ka to pamanāt tikai jūs pats. Un arī jūsu darbinieki, pastāvīgi izmantojot datorizētas sistēmas, nepārtraukti mācās un apgūst arvien jaunas prasmes. Šādas mobilas bezvadu sistēmas Latvijā vairs nav retums, tās izmanto jau vairāk nekā trešdaļa uzņēmumu. 

Datu aizsardzība. Jūs (iespējams, pat visai sāpīgi) esat pārliecinājies, cik liela nozīme ir adekvātai datu aizsardzības sistēmai, tāpēc arī visiem jūsu darbiniekiem ir skaidrs, ka iekšējo un ārējo komunikāciju uzņēmumā drīkst organizēt, izmantojot tikai drošus kanālus, to vidū arī e-pastu. Virtuālajā telpā ļaunprātis var slēpties jebkur, un, jo vairāk informācijas tāds iegūs par jūsu uzņēmumu, jo vieglāk viņam būs jūs apmānīt. Jā, melnie hakeri ir sākuši savus upurus uzrunāt pat ļoti personīgi, tāpēc, lai cik droša būtu jūsu datu aizsardzības sistēma, ir jāgādā arī par to, lai pret jums nedarbotos cilvēka faktors. Kāds steigā nosūtīja nekodētu piedāvājumu, kāds cits izmanto viegli uzlaužamu paroli, piemēram, qwerty vai 12345, vēl cits svarīgu informāciju ir nosūtījis bezmaksas Wi-Fi tīklā… Darbinieka iemaņas drošības normu ievērošanā ir vismaz tikpat svarīgas kā viņa amata prasme. 

Klientu loka paplašināšana. Bezvadu datortehnoloģijas var lieliski palielināt jūsu teorētisko konkurētspēju un uzņēmuma pievilcību, taču tas neko nenozīmēs, ja tās nepalīdzēs arī piesaistīt jaunus klientus un sadarbības partnerus. Tāpēc nepārsteidzieties ar ultramoderniem un sarežģītiem risinājumiem: ja jūsu klientiem to izmantošana sagādās grūtības, agri vai vēlu viņi sāks meklēt 

Ja jūs iekārtojat nākotnes biroju, tad tajā visam ir jābūt JŪSU

alternatīvu jūsu uzņēmumam. Jebkuram jauninājumam, kas attiecas uz klientiem un partneriem, ir jābūt saprotamam, loģiskam un secīgam, turklāt vislabāk kādu laiku atstāt pieejamas arī vecās komunikācijas iespējas. Jā, tam būs nepieciešami papildu līdzekļi, tomēr ticiet – arī jūsu klients labprāt apgūs un izmantos jūsu jauninājumus, vajag tikai nedaudz pacietības. 

Vienmēr pieejams atbalsts. Lai cik profesionāli un pieredzējuši būtu jūsu uzņēmuma IT darbinieki, jūs apzināties, ka reizēm tik un tā var rasties problēmas, kuru risināšanai nāksies meklēt palīdzību firmā, kas jūsu sistēmu tika uzstādījusi. Turklāt labāk ir to darīt savlaicīgi, tiklīdz kāda no ierīcēm sāk izturēties dīvaini vai ne tā, kā parasti, – pilnīgi iespējams, tās ir kādas ļaunprogrammatūras izraisītas sekas. Solīdi digitalizētāji, piemēram, SIA Latvijas mobilais telefons vai SIA IBM Latvija, rūpējoties par savu reputāciju, paši būs ieinteresēti jūsu problēmu atrisināt ātri un kvalitatīvi. 

Veidojot nākotnes biroju, vislabāk izvēlēties stabilus ilgtspējīgus risinājumus, turklāt ir vēlams iegādāties viena ražotāja iekārtas un programmatūru. Ja tas ir Apple, tad lai ir Apple, ja tas ir Samsung, tad lai ir Samsung, ja tas ir OpenOffice, tad lai ir OpenOffice. Un vēl – nevajadzētu darbiniekiem uzņēmuma tīklā izmantot savas personiskās iekārtas, pat ja tās ir ideāli savietojamas. Ja jūs iekārtojat nākotnes biroju, tad tajā visam ir jābūt JŪSU – bez kompromisiem. 

Tikai tā jūsu nākotnes birojs varēs kļūt daudz efektīvāks par jūsu šodienas biroju.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!