Bitkoinu racēji 2018. gada beigās patērēs 0,5% visas pasaules elektroenerģijas

Bitkoinu racēji 2018. gada beigās patērēs 0,5% visas pasaules elektroenerģijas

Bitcoin un citu kriptovalūtu tā dēvētajai rakšanai šā gada beigās tiks patērēti 0,5% visas pasaules elektroenerģijas, kas ir apmēram tikpat, cik patērē nelielu izmēru Eiropas valsts, liecina PwC Eksperimentālā centra Nīderlandē pētnieku aplēses, par kurām vēsta izdevums Joule.

Kā norādījis viens no centra ekonomistiem, Alekss de Vrīss, ja Bitcoin un citu kriptovalūtu cena turpinās pieaugt, tā rakšanai nepieciešamais elektroenerģijas patēriņš var sasniegt pat 5% no visas pasaules elektroenerģijas, kas „būs ļoti slikti” globālajai ekonomikai. PwC pētnieki cer, ka viņu pētījums ļaus politiķiem un ekspertiem atrast pareizos risinājumus, lemjot par kriptovalūtām.

Aplēses liecina, ka pašlaik kriptovalūtu „rakšanai” paredzētajiem datoriem pasaulē kopumā nepieciešami vismaz 2,5 gigavati elektrības sekundē, kas ir apmēram tikpat, cik patērē tādas valstis kā Austrija vai Īrija. Ja kriptovalūtu kurss turpinās kāpt, attiecīgi pieaugot arī „rakšanai” paredzēto datoru skaitam un operāciju apjomam, šis rādītājs var sasniegt 7,67 gigavatus. Savukārt ja kriptovalūtu cenu kāpums turpināsies līdzšinējā tempā, tad vismaz teorētiski to „rakšanai” 2020. gada februārī var izrādīties nepieciešams tikpat elektrības, cik šobrīd tiek patērēts visā pasaulē kopumā, norādīts pētījumā.

PwC pētnieki arī aprēķinājuši, ka orientējošie gada ienākumi no Bitcoin un citu kriptovalūtu „rakšanas” pasaulē kopumā ir ap 7,2 miljardiem ASV dolāru, kamēr izdevumi – ap 1,5 miljardiem dolāru.

Jāpiebilst, ka pastāv arī īpašs indekss Energy Consumption Index (atrodams šeit), kas liecina, ka šobrīd „rakšanai” nepieciešamās elektroenerģijas patēriņs līdzinās 67,14 TWh gadā, kas ir apmēram tikpat, cik elektroenerģijas patērē Čehija.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!