Enerģija mājoklim aizvien biežāk tiek rasta ar saules palīdzību

Enerģija mājoklim aizvien biežāk tiek rasta ar saules palīdzību

Inovācijas dzīvesvietā, gudrās mājas risinājumi un alternatīvo enerģijas ieguves veidu izmantošana ir tendences, ko vien neilgu laiku savu mājokļu modernizēšanā un efektivizēšanā praktizē Latvijas mājsaimniecībās. Taču, tuvojoties vasarai, gudrākā enerģijas ieguvē aizvien platāka taciņa tiek iemīta tieši saules paneļu lietošanā, ko izmanto jau vairāki simti mājokļu īpašnieku.

Energouzņēmums Enefit veicis pētījumu, kurā izpētīti Latvijas mājsaimniecību paradumi dažādu enerģijas risinājumu izmantošanā. Noskaidrots, ka aizvadītā gada nogalē 474 mājsaimniecības atzīmēja, ka atrodas enerģijas ražotāja statusā. Savukārt absolūtais vairākums jeb 94% no tām norādīja, ka par enerģijas ieguves avotu izmanto tieši spožo debess spīdekli, lietojot saules paneļus. To, ka saules paneļi kļūst par aizvien iecienītāku enerģijas ieguves veidu, apstiprina fakts, ka 2015. gadā šādi enerģiju savam mājoklim izvēlējās rast uz pusi mazāk jeb 233 mājsaimniecībās.

Runājot par galvenajiem iemesliem tendencei biežāk izvēlēties un uzstādīt savā mājoklī alternatīvās enerģijas ieguves iekārtas, konkrētāk, saules paneļus, Enefit mājsaimniecību segmenta vadītājs Mārtiņš Vancāns norādīja par pēdējos gados augošajām elektrības izmaksām, kā arī zaļās enerģijas pieejamību.

Papildus tam arī tehnoloģiju nepārtrauktā attīstība nodrošina aizvien vienkāršāku, ātrāku un lētāku saules paneļu uzstādīšanu.

M. Vancāns arī uzsvēra, ka bieži vien ļoti izšķirošs faktors alternatīvās enerģijas izvēlē ir arī rūpes par vidi un ilgtspējīgu attīstību – “zaļā domāšana”.

Runājot par to, kāda veida saules paneļus mājsaimniecības izvēlas visbiežāk, Enefit mājsaimniecību segmenta vadītājs norādīja par paneļiem ar jaudu no 3 līdz 12 kilovatiem. Šāda jauda ir pietiekoša, lai segtu mājokļa pašpatēriņu. Taču ir arī gadījumi, kad tiek saražots vairāk par nepieciešamo - šādos brīžos ar saules enerģiju var sākt arī pelnīt, pārdodot to par aktuālo tirgus cenu. Taču visbiežāk ar pāri palikušo enerģiju mājokļa saimnieki var segt daļu no elektrības rēķina, ko sastāda, piemēram, Sadales tīkla maksājumi un nodokļi.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!