Latvijā izstrādāta programmatūra viedākai elektroenerģijas pārvaldībai

Latvijā izstrādāta programmatūra viedākai elektroenerģijas pārvaldībai

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) jau labu laiku praktizē dažādu digitālo risinājumu izstrādi, kas pēc tam nebūt neput plauktos, bet gan tiek pilnvērtīgi pielietoti valstij nozīmīgu jomu attīstībā. Viens no tiem ir nupat izstrādāts risinājums enerģētikā, kas dod iespēju novērtēt reāllaika situāciju elektroenerģijas pārvades tīklā, kā arī palīdz optimizēt un atvieglot dispečeru darbu.

Plašākai publikai minētais risinājums – programmatūra viedākai elektroenerģijas pārvaldībai -  tapa zināms otrdien, 16. aprīlī, kad to RTU Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātē prezentēja abi tā autori  - Latvijas pārvades sistēmas operators AS “Augstsprieguma tīkls” eksperti un RTU Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes Enerģētikas institūta zinātnieki. Pasākuma ietvaros  projekta izstrādātāji arī parakstīja sadarbības līgumu.

Apskatot izstrādātās programmatūras galvenos darbības principus un priekšrocības, vērts pieminēt, ka tās uzdevums ir galvenokārt atvieglot dispečeru ikdienas darbu visās trīs Baltijas valstīs. Konkrētāk,

risinājums palīdz novērtēt reāllaika situāciju Baltijas elektroenerģijas pārvades tīklā un sniegt optimālāko rīcības plānu, nodrošinot gudrāku un pārdomātāku resursu izlietojumu.

Savukārt, parakstītais līgums, domājams, vēl vairāk paplašinās pētniecisko darbību enerģētikas jomā, sniegs iespējas jaunu enerģētikas risinājumu radīšanā, kā arī ļaus RTU studentiem iegūtās zināšanas enerģētikas nozarē pielietot jaunā darba vidē. Konkrētāk, līgums paredz, ka AS “Augstsprieguma tīkls” nodrošinās RTU Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes studentiem prakses vietas.

AS “Augstsprieguma tīkls” valdes priekšsēdētājs Varis Boks norādījis, ka straujā tehnoloģiju attīstība ir arī pamats tam, ka uzņēmumi un mācībspēki aizvien vairāk mijiedarbojas. Šo abu pušu sadarbība radīs arī attiecīgajā nozarē būtisku informācijas apmaiņu, ļaujot kā studentiem, tā mācībspēkiem būt lietas kursā par aktuālo nozares ietvaros.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!