Salaspilī radīta viena no lielākajām saules enerģijas stacijām Eiropā

Salaspilī radīta viena no lielākajām saules enerģijas stacijām Eiropā

Saule ir nozīmīgs atjaunojamās enerģijas avots, un to kā gudru risinājumu enerģijas ieguvē izmanto ne vien zemēs, kur gaismas devēja lutina teju ik dienas, bet arī tepat Latvijā. Piemēram, Salaspilī šīs enerģijas ieguve izvērsusies ievērojamos plašumos, uzbūvējot vienu no lielākajām saules enerģijas stacijām Eiropā. Jau no nākamā gada ar saules siltumu Salaspils iedzīvotāji varēs sildīties drēgnajā ziemas periodā.

Aizvadītajā nedēļā uzņēmums “Salaspils siltums” atklāja pirmo saules enerģijas staciju Latvijā un  Baltijā, kas platības ziņā ir arī viena no lielākajām Eiropā. Projekta vajadzībām izveidots 21 672m2 liels laukums, uz kura atrodas 1720 saules kolektori. Aprēķināts, ka tie varētu saražot ap 12 000 MWh siltuma gadā, kas ir 20% no “Salaspils siltums” kopējā nodotā siltumenerģijas daudzuma. Saules enerģijas stacija primāri pildīs centralizētas siltumapgādes sistēmas funkcijas Salaspils iedzīvotājiem. Saražoto saules enerģiju siltumapgādei paredzēts izmantot sākot ar nākamā gada apkures sezonu. Plānots, ka tādējādi Salaspils iedzīvotājiem siltuma tarifi samazinātos par 5%.  

Pats projekts uzsākts šī gada februārī un ilga līdz septembrim, taču plāni par tā tapšanu tika kalti jau labu laiku iepriekš.

“Salaspils siltums” vairākus gadus pētīja saules enerģijas izmantošanas prakses visā pasaulē, taču saules enerģijas stacijas radīšanā balstījās uz Dānijas pieredzi.

“Salaspils siltums” vadītāja Ina Bērziņa-Veita uzsvēra, ka projekta tapšana ir svarīgs notikums ne vien Salaspils iedzīvotājiem, bet ikvienam, kurš saprot, ka arī siltumapgāde ir tā joma, kur jādomā par ilgtspējīgiem risinājumiem, jāsamazina negatīvā ietekme uz vidi un vienlaicīgi jānodrošina cilvēka ikdienas pamatvajadzības.

Jāpiebilst, ka saules enerģijas stacijā kopumā ieguldīti 7,258 miljoni eiro, no kuriem 2,732 miljonus eiro sniedzis Eiropas Savienības Kohēzijas fonds un 2,8 miljonus eiro SEB banka.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!