Veikali Latvijā kļūst viedāki ne vien no iekšienes, bet arī ārpuses

Veikali Latvijā kļūst viedāki ne vien no iekšienes, bet arī ārpuses

Elektroniskās cenu zīmes, rindu monitorēšana, iespēja digitālā veidā uzzināt preču atlikumu, sortimentu, pieejamību noliktavā ir risinājumi, kas jau šodien iepirkšanos veikalā padara krietni vien ērtāku, modernāku un ātrāku. Taču veikals "Maxima” nolēmis iet vienu soli uz priekšu, ar gudrajiem risinājumiem pārvaldot ne vien esošās preces, bet arī elektroenerģijas piegādi.

Pēc Maxima pārstāvju sniegtās informācijas – uzņēmums nolēmis iet ilgtspējīgākā virzienā un elektroenerģiju iegūt nevis ierastā veidā, bet gan pašu spēkiem. Pašreiz norit darbs pie idejas Maxima veikalu jumtus aprīkot ar saules paneļiem, tādējādi katrai tirdzniecības vietai nodrošinot savu autonomu elektroenerģijas piegādi.

Šāds lēmums pieņemts ne vien saistībā ar pāreju uz videi draudzīgāku risinājumu, bet arī ar mērķi optimizēt elektroenerģijas patēriņu.

Likumsakarīgi, ka tieši vasaras mēnešos, kad, izmantojot kondicionēšanas sistēmas, tiek patērēts visvairāk elektroenerģijas resursu, plānots saražot vislielāko enerģijas apjomu.

Maxima Latvija valdes loceklis Jānis Vanags norādījis, ka energoefektivitāte ir viena no uzņēmuma prioritātēm. To pierādījusi aktīvā veikalu rekonstrukcija un modernizēšana atbilstoši mūsdienu un ilgtspējīgāku nostādņu ietvariem, kas ļauj elektroenerģijas patēriņu samazināt līdz pat 30%. Kā uzsvēra J. Vanags - ietaupītie resursi ļauj vairāk līdzekļu novirzīt klientu pieredzē un darbinieku izaugsmē.

Būtiski, ka pirmais Maxima veikals, kurš enerģiju sev nodrošinās pats, izmantojot saules paneļu sistēmu, tiks atklāts šī gada otrajā pusē. Tas būs Maxima XX formāta veikals, kurš atradīsies Rīgā, Saharova ielā 20a. Nākošo piecu gadu laikā uzņēmums ar šādu elektroenerģijas ieguves veidu plāno aprīkot veikalus arī pārējās Baltijas valstīs, kopumā šajā projektā ieguldot 10 miljonus eiro.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!