Zināma Latvijas pozīcija Globālajā inovāciju indeksā

Zināma Latvijas pozīcija Globālajā inovāciju indeksā

Šogad Globālajā inovāciju indeksā (Global innovation index) tika analizēti 126 pasaules valstu sasniegumi enerģētikas jomā. Tas reprezentē aptuveni 90% no pasaules iedzīvotāju skaita un 96% no pasaules iekšzemes kopprodukta. Jāpiebilst, ka, mērot inovāciju līmeni enerģētikā, tika apskatīti dažādi aspekti, piemēram, enerģijas ražošana, uzglabāšana, izplatīšana un patēriņš. Tāpat tika ņemtas vērā tādas jomas kā izglītība, infrastruktūra, politiskā vide un citas.

Inovāciju līmenis tika mērīts 100 punktu skalā. Iepazīstoties ar indeksa rezultātiem, var secināt, ka visaugstākais inovāciju rādītājs enerģētikas jomā ir Šveicei, kura saņēma 68 punktus. Otro vietu ieņēma Nīderlande ar 63,3 punktiem. Aiz tās ar minimālu punktu starpību ierindojās Zviedrija, iegūstot 63 punktus. Turpretī 126. jeb pēdējo vietu ar 15 punktiem ieņēma Jemena.

Apskatot Baltijas valstu rādītājus Globālajā inovāciju indeksā, var secināt, ka vislabāk veicies Igaunijai, kura ieņēma 24. vietu, saņemot teju pusi no maksimālā punktu skaita jeb 50,5 punktus. Latvija šajā rādītājā ierindojās desmit vietas zemāk un ir 34. inovatīvākā valsts pasaulē, iegūstot 43,2 punktus. Baltijas valstu vidū Lietuva ieguva zemāko rezultātu, ar 41,2 punktiem ierindojoties 40. vietā.

Globālā inovāciju indeksa mērķis ir palīdzēt pasaules valstīm labāk novērtēt savu inovāciju sasniegumus konkrētajā nozarē, saskatīt savas inovācijas stiprās un vājās puses, kā arī uzlabot inovāciju politiku.

Jāpiebilst, ka šogad Globālais inovāciju indekss tika publicēts jau 11. reizi. To publicē tādas iestādes kā ASV Kornela Universitātes Džonsona Biznesa koledža, Francijas starptautiskā biznesa skola INSEAD un Apvienoto Nāciju Organizācijas Pasaules intelektuālā īpašuma organizācija (WIPO).

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!