Liela daļa SEB bankas karšu iegūst bezkontakta norēķinu funkciju

Liela daļa SEB bankas karšu iegūst bezkontakta norēķinu funkciju

Pamatojoties uz bezkontakta maksājumu aizvien aktīvāku lietošanu, to, ka bezkontakta karti SEB bankas klienti pērn izmantojuši desmit reižu biežāk nekā 2017. gadā un Mastercard prasībām, SEB banka pieņēmusi lēmumu - sākot no 5. februāra visas bankas izsniegtās Mastercard maksājumu kartes būs ar bezkontakta norēķinu funkciju.

Saskaņā ar Mastercard prasībām, visām bankām, kas saviem klientiem izsniedz Mastercard maksājumu kartes, šī gada laikā jāpāriet uz šo karšu jauno standartu, kas paredz bezkontakta norēķinu iespēju. SEB banka šo pāreju veica 5. februārī, un kopš šī datuma visas Mastercard kartes klientam tiks izsniegtas ar bezkontakta norēķinu iespēju. Līdz šim vien 15% no visām šī zīmola maksājumu kartēm bija aprīkotas ar bezkontakta funkciju.

SEB bankas aktīvā pāreja uz bezkontakta maksājumiem jau gada sākumā šķiet tikai likumsakarīgs solis. 2018. gadā bankas klienti kopumā veica 2,4 miljonus bezkontakta pirkumu.

Savukārt iztērētā summa, veicot bezkontakta maksājumus, pieaugusi no 1,5 miljoniem eiro 2017. gadā līdz jau 17 miljoniem 2018. gadā.

Pēc SEB bankas valdes locekļa Arņa Škapara teiktā – uz šo brīdi jau vairāk nekā puse jeb 65% no visām POS sistēmām un kases aparātiem, ko apkalpo SEB banka, ir aprīkoti bezkontakta maksājumu funkciju. Līdz 2020. gadam bankas mērķis ir ar bezkontakta maksājumu iespējām nodrošināt visas apkalpotās POS sistēmas un kases aprātus.

Svarīgi, ka parasti bezkontakta kartes maksājuma limits, neievadot PIN kodu, ir 25 eiro, taču SEB bankas izsniegtajās kartēs papildus drošības nolūkos ir iestrādāts algoritms, kas nosaka to, ka, neievadot PIN kodu, vairāku pēc kārtas izdarītu pirkumu summa nevar pārsniegt 50 eiro.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!