2019. gads daudziem atnesīs būtiskas pārmaiņas maksājumu jomā

2019. gads daudziem atnesīs būtiskas pārmaiņas maksājumu jomā

14. septembris ir datums, kad stājas spēkā Eiropas Komisijas (EK) Deleģētā regula 2018/389 attiecībā uz tehniskajiem standartiem par drošu lietotāja autentificēšanu. Regulas prasības ietver kodu karšu aizstāšanu ar mūsdienām atbilstošākiem, digitālajam attīstības līmenim piemērotākiem un drošākiem autentifikācijas līdzekļiem. Arī bankas Latvijā seko rūpīgi līdzi regulas prasībām, liekot klientiem pamazām atteikties no 20 gadus ierastās prakses, autentificējoties internetbankā, izmantot kodu kartes.

Piemēram, Swedbank sākot ar šī gada 10. janvārī noteikusi maksājumu limitu, kas nepārsniedz 100 eiro dienā. Limits tiks samazināts ik pēc pāris mēnešiem līdz 9. septembrim, kad kodu kartes vairs nebūs derīgas vispār. Plānots, ka 7. martā maksājumu limits no 100 eiro tiks samazināts uz 50 eiro. No šī paša datuma ar kodu kartes palīdzību vairs nebūs arī iespējams autorizēties Swedbank mobilajā aplikācijā.

No 1. aprīļa stāsies spēkā vēl cita veida ierobežojumi - tiem kodu karšu īpašniekiem, kas izmanto VISA un MasterCard norēķinu kartes, vairs nebūs iespēja veikt arī pirkumus internetā.

Neilgi pēc tam – 6. jūnijā – ar kodu kartes palīdzību Swedbank klienti pārskaitīt varēs vien tikai 20 eiro.

Arī SEB banka ņem vērā EK Deleģētās regulas prasības un jau pārtraukusi jaunu kodu karšu izsniegšanu, kā arī piemērojusi lielāku komisijas naudu par skaidras naudas izņemšanu bankomātos ar nosacījumu, ja tiek izņemts vairāk par 600 eiro.

Lai atteikšanās no kodu kartēm noritētu raitāk un bez garām rindām banku filiālēs, klienti tiek jau savlaicīgi aicināti lejupielādēt savos viedtālruņos aplikāciju - autentifikācijas risinājumu internetbankās - “Smart-ID”. Taču tiem, kam nav pieejams viedtālrunis, ir iespēja izmantot kodu kalkulatoru, kurš tagad banku filiālēs pieejams par sešiem eiro.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!