76 procenti britu baidās no viedajām ierīcēm savās mājās

76 procenti britu baidās no viedajām ierīcēm savās mājās

Vairākumu Lielbritānijas iedzīvotāju uztrauc datu vākšana un kiberielaušanās riski, kamdēļ viņi nav gatavi iegādāties viedās ierīces, lai gan apzinās arī to radītās priekšrocības, liecina vietnes MoneySuperMarket veikta aptauja. Vienīgais izņēmums ir televizors ar viedajām funkcijām, kāds jau pieder katram trešajam britam.

Vietnes rīkotās aptaujas, kurā piedalījās divi tūkstoši respondentu, mērķis bija noskaidrot iedzīvotāju attieksmi pret lietu internetu un viedajām mājām. Pie šīm kategorijām pieder internetam pieslēgtas iekārtas un sensori, kas automātiski vāc datus par savu darbību un izmanto tos funkcionalitātes uzlabošanai. Piemēram, termostati pielāgojas saimnieka vēlmēm, bet IoT skaitītāji apkopo datus par enerģijas patēriņu un nosūta tos uz saimnieka viedtālruni. Domājams, ka šādas ierīves ļauj ietaupīt kā uz komunālo maksājumu, tā apdrošināšanas rēķina.

Aptaujas rezultāti liecina, ka vairākums britu, neraugoties uz visām priekšrocībām, tomēr baidās no šīm tehnoloģijām. 76% aptaujāto uztrauc nesankcionēta datu vākšana, 51% - ka viedajām ierīcēm var piekļūt hakeri, bet 43% bažījas par vīrusu programmām, kas var padarīt viedās ierīces nederīgas izmantošanai vai likt tām veikt kādas citas, iepriekš neparedzētas fukncijas. Šeit gan jāpiebilst, ka

58% aptaujāto arī atzinuši, ka gadījumā, ja būtu skaidri zināms, ka viedo ierīču izmantošana ļaus viņiem ietaupīt uz apdrošināšanas rēķina, viņi ir gatavi pārvārēt bažas un iegādāties šādas ierīces.

Tajā pašā laikā aptauja rāda, ka 77% britu ir zināmi dažādu viedo ierīču darbības un pieslēgšanas pamatprincipi, lai gan plašas zināšanās šajā jomā bija tikai 6% aptaujāto.

Kā atzīmē izdevums Business Cloud, pati populārākā viedā ierīce Lielbritānijā ir izrādījies viedais televizors – tāds pieder katram trešajam aptaujas dalībniekam. Otrajā vieta atrodas dažādi enerģijas skaitītāji, kādi ir 16% aptaujāto mājās.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!