A. Tapskots: "Blockchain tehnoloģija ir interneta otrā paaudze ..."

A. Tapskots: "Blockchain tehnoloģija ir interneta otrā paaudze ..."

Blockchain likvidēs banku ietekmi, paaugstinās energotīklu efektivitāti un izglābs žurnālistiku, uzskata grāmatas Blockchain Revolution līdzautors Alekss Tapskots, par kura uzstāšanos kongresā Digital Business Madridē vēsta interneta portāls ZDNet (publikācija atrodama šeit).

„Blockchain tehnoloģija pārstāv interneta otro paaudzi,” paziņoja A. Tapskots. Interneta pamatideja ir iespēja pārsūtīt failu kopijas, vienlaikus saglabājot oriģinālus. Tas darbojas kā gigantiska digitāla drukas iekārta. „Ir labi, ja pastāv drukas iekārta informācijai, taču slikti, ja tā drukā naudu vai aktīvus,” uzskata A. Tapskots, norādot – tieši šajā brīdī arī tiek iesaistīts blockchain.

Blockchain tehnoloģija ļauj izsekot digitālos aktīvus, apstiprināt to autentiskumu un neļaut tos kopēt bez atļaujas. Tehnoloģijas vērtība finanšu darījumos ir acīm redzama, taču ar tās palīdzību iespējams apmainīties arī ar citām digitālajām vērtībām, kā arī atbrīvoties no daudziem liekiem starpniekiem ceļā starp patērētāju un produktu.

Šī iemesla dēļ A. Tapskots nešaubās, ka blockchain atstās grandiozu ietekmi uz biznesu, un ne tikai uz novecojušām kompānijām, bet arī uz uzņēmumiem, kas izveidojušies pirms 4-5 gadiem. Piemēram, uz Uber, kas darbojas kā starpnieks starp vadītāju un pasažieri. Nākotnē visu, ko šobrīd dara Uber, varēs pārņemt blockchain.

Tas pats attiecas uz bankām. Lai veiktu maksājumu nepieciešams vienīgi zināt, vai pircēja kontā ir pietiekami daudz līdzekļu. Bankas, pēc A. Tapskota domām, pilnībā tomēr neizzudīs, taču tās pārstās kontrolēt līdzekļu plūsmas.

Saules un vēja enerģētikas attīstība savukārt novedīs pie tā, ka privātpersonas varēs brīvi pārdot cita citam lieko elektrību par kriptovalūtu, apejot energokompāniju starpniecību. Savukārt muzikantiem blockchain nozīmēs brīvību no skaņu ierakstu studijām un iespēju pārdot dziesmas tieši klausītājiem.

Par katru dziesmas noklausīšanas viņi varēs saņemt mikromaksājumus, un autori būs pirmie, nevis pēdējie atskaitījumu saņēmēji, kā tas ir pašlaik.

Tāds pats princips attieksies arī uz žurnālistiem, kuri par katru sava raksta izlasīšanu saņemts „piemēram, desmito daļu penija”, kas labākajiem žurnālistiem ļaus nopelnīt vairāk, uzskata A. Tapskots.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!