Apgūstot īpašas e-apmācības, iedzīvotāji varēs gudrāk orientēties finanšu pasaulē

Apgūstot īpašas e-apmācības, iedzīvotāji varēs gudrāk orientēties finanšu pasaulē

Pareiza finanšu plānošana ir viens no svarīgākajiem, taču reizēm sarežģītākajiem uzdevumiem, kas dažkārt nav pa spēkam pat prātīgākajam maciņa turētājam, kurš, šķiet, savu budžetu saplānojis līdz pēdējam centam. Lai finanšu pratībā un pareizā naudas tērēšanā mēs katrs būtu ieguvējs, Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) izstrādājusi īpašu e-apmācību programmu visiem tiem, kas vēlas būt gudri savu finanšu plānotāji.  

Lai katras varētu apgūt finanšu pratības pamatus un sākt savas finanses plānot un pārvaldīt gudrāk, NVA izveidojusi e-apmācību moduli “Mana nauda šodien un rīt”.

Modulis sadalīts vairākos lielos tēmu blokos, ļaujot gūt izpratni par dažādām finanšu pratības jomām.

Piemēram, ģimenes budžeta veidošana, personisko finanšu pārvaldīšana, nodokļi, sociālo garantiju saņemšanas iespējas un citas aktuālas tēmas, kas mudinās sava maciņa saturu tērēt gudrāk un apdomīgāk.

AR NVA e-apmācību programmas piedāvātajām iespējām un saturu tuvāk iepazīstināja VARAM pārstāve Vita Krieviņa. Viņa norādīja, ka viss e-apmācību modulis sastāv no četrām daļām. Pirmā no tām – “Privāto finanšu plānošana” - palīdzēs saprast to, kā racionālāk izmantot sev pieejamos finanšu resursus, samērot izdevumus ar ienākumiem un kā izvairīties no mirkļa kārdinājuma jeb  spontāniem pirkumiem. E-apmācību modulī ietilpst arī sadaļa “Finanšu un ekonomiskā vide. Nodokļi”, kurā padziļinātāk izskaidrota finanšu sektora loma ekonomikā un sniedz priekšstatu par finanšu pakalpojumu sniedzējiem. Tāpat apskatīta arī sāpīgā, bet aktuālā tēma par nodokļiem un kādi ir zaudējumi, ja sanācis izbēgt no maciņu nospiedošā nodokļu sloga. “Nauda un darījumi” ir trešā e-apmācību daļa, kas ļaus apzināt trikus, kā atpazīt viltotas naudas zīmes un kā visgudrāk iepirkties. Savukārt sadaļa “Valsts un sociālais budžets” iepazīstina ar pabalstu pieprasīšanas kārtību un valsts pensiju sistēmu.

Apmācību saturā iekļauts ne vien teorētiskais skaidrojums un padomi, bet arī dažādi vizuālie un audio materiāli un pašpārbaudes testi.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!