Ar Smart-ID tiek apstiprināts pusotrs miljons darījumu dienā – trīskārt vairāk kā parasti

Ar Smart-ID tiek apstiprināts pusotrs miljons darījumu dienā – trīskārt vairāk kā parasti

Pēc tam, kad Latvijā tika izsludināts ārkārtas stāvoklis, elektroniskās identitātes apliecināšanu skaits tiešsaistē ir palielinājies trīs reizes. Gan privātpersonu, gan juridisku personu interese par drošu elektronisko identifikāciju ir ļoti liela. Populārākais elektroniskās identifikācijas un autentifikācijas rīks ir Smart-ID - digitālā paraksta risinājums, kas nodrošina ar roku rakstītam parakstam līdzvērtīgu elektronisko parakstu. Šobrīd to izmanto jau gandrīz 1 miljons Latvijas iedzīvotāju. 

SK ID Solutions Latvijas filiāles vadītāja Sanita Meijere norāda, ka līdz ar pārcelšanos uz digitālo vidi, var redzēt, ka uzņēmumi un arī viņu klienti novērtē ērtu un drošu risinājumu. Ar Smart-ID apstiprināto transakciju skaita ziņā Latvija vienmēr ir bijusi līdere starp visām trim Baltijas valstīm. Ik mēnesi tikai Latvijā ar Smart-ID tiek apstiprināti aptuveni 20 miljoni darījumu. Taču pēdējās nedēļas laikā skaitlis ir trīskāršojies.  

Latvijā salīdzinājumā ar citām Baltijas valstīm arī visaktīvāk izmanto biometrisko identifikāciju, kas Smart-ID aplikācijā ir pieejama no 2020. gada februāra beigām. Iespēja izmantot biometrisko identifikāciju nozīmē to, ka Smart-ID kontu tagad var iegūt attālināti, ja lietotājs pirms tam ir bijis Smart-ID klients. Turklāt konts uzreiz kļūst par Kvalificētā līmeņa kontu, ar ko lietotājs var gan apstiprināt bankas darījumus, gan izmantot e-komercijas pakalpojumus un parakstīt elektroniski dokumentus. Tāpat tagad iespējams veikt dažādas citas darbības, kuru izpildīšanai iepriekš bija vajadzīga personas datu apliecināšana vai fiziska personas klātbūtne, piemēram, uzstādīt Smart-ID jaunā ierīcē, atjaunot Smart-ID kontu vai pārveidot Smart-ID Pamata līmeni par Kvalificēto līmeni.

Pieprasījumu pēc attālinātas identitātes pierādīšanas un elektroniskas parakstīšanās veicina uzņēmēju un iestāžu vēlme turpināt attālināti nodrošināt savus pakalpojumus. Digital Mind partneris un valdes loceklis Edgars Stafeckis skaidro, ka šobrīd viennozīmīgi aktīvākie ir finanšu pakalpojumu sniedzēji, bet pieprasījumi ir arī no citu pakalpojumu sniedzējiem.

Ja iepriekš daudzi uzņēmumi veica situācijas izpēti un nogaidīja, ko darīs citi, tagad visi domā par iespējami drīzu attālinātu pakalpojumu un procesu nodrošināšanu.

Digitālie rīki ir risinājums. Izprotot situācijas nopietnību, Digital Mind klientiem piedāvā trīs mēnešus bez maksas izmantot e-parakstīšanas integrēšanas risinājumu “SigningServices”. Tas ir elektronisko rīku agregators, kas tiek integrēts uzņēmumu sistēmās un publiskos portālos, lai turpmāk darījumus var veikt tiešsaistē lietotājiem ērtā veidā. Tādējādi uzņēmumi ar saviem klientiem turpina parakstīt līgumus un veikt citus darījumus tiešsaistē, izmantojot Smart-ID drošo identifikāciju un elektronisko parakstīšanu.  

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!