Bankas par galveno prioritāti šogad uzskata datu drošību

Bankas par galveno prioritāti šogad uzskata datu drošību

Galvenā prioritāte, ko min banku līderi, ir kiberdrošības uzlabošana. 89% pētījuma dalībnieku atzīmējuši kiberrisku kā nozīmīgāko risku, kuru nepieciešams novērst, uzlabojot datu drošību. Kiberuzbrukumu novēršanā liela nozīme ir mākslīgajam intelektam un progresīvajai analītikai, kas samazina rīcības riskus, uzlabo darījumu uzraudzību un novērš finansu noziegumus.

Tomēr, ņemot vērā talantīgu cilvēku trūkumu kiberdrošības uzlabošanā un tehnoloģiju pastāvīgo attīstību, izmaksas datu drošības uzlabošanā var būt ievērojamas un varētu samazināt ieguldījumus citās jomās, piemēram, optimizācijā. Lai risinātu šo problēmu, bankām būtu jāplāno vairāk savstarpēji sadarboties, piemēram, daloties ar datiem par ārējiem kiberuzbrukumiem.

Kā otra būtiskākā prioritāte pēc pētījuma rezultātiem ir pakalpojumu digitālās transformācijas programmu ieviešana. To par būtisku aspektu banku darbības uzlabošanā atzīmējuši 85% banku pārstāvju.

Par trešo prioritāti, ko bankas cer sasniegt šogad, ir labāko darbinieku piesaiste un noturēšana. Šo par nozīmīgu prioritāti banku darbības izaugsmē atzīmējuši 83% respondentu.

Kā viena no galvenajām prioritātēm arī tika atzīmēta investīcijas tehnoloģijās, lai palielinātu banku darbības efektivitāti, pārvaldītu mainīgos riskus un gūtu labumu no izaugsmes iespējām.

Pētījumā tika iekļauts arī  jautājums par to, kā bankas sevi novērtē piecos digitālā brieduma posmos. Tikai dažas bankas sevi uzskata par digitālo līderi šodien. Vairāk nekā puse no aptaujātajām institūcijām vēlas kļūt par digitālo līderi līdz 2020. gadam.

Global Banking Outlook 2018 pētījumā kopumā piedalījās 221 banku nozares institūcija no visas pasaules, iekļaujot Eiropas, Ziemeļamerikas, Āzijas – Klusā okeāna un jaunattīstības tirgus reģionus.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!