Cik reāla ir iespējama iegūt mantojumu kriptovalūtās vai tokenos?

Cik reāla ir iespējama iegūt mantojumu kriptovalūtās vai tokenos?

Pēc kriptoinvestora nāves visi viņa bitkoini un altkoini nonāk pelēkajā zonā – bez virtuālajām atslēgām un parolēm mantinieki nespēj piekļūt līdzekļiem. Vairākums kompāniju, kas darbojas ar kriptovalūtām, nekādi nereaģē uz šo problēmu, tāpat kriptouzkrājumus nav iespējams iekļaut testamentā, lai gan daži varianti kriptomantojuma iegūšanai tomēr pastāv, raksta aģentūra Bloomberg.

Decentralizācija un regulējuma neesamība ir padarījusi kriptivalūtas populāras, tomēr vienlaikus tieši divas šīs īpašības neļauj saņemt kriptomantojumu pēc īpašnieka nāves.

Ja cilvēks savas dzīves laikā nav atstājis visu nepieciešamo informāciju un detalizētu instrukciju, mantiniekiem viņa uzkrājumi kriptovalūtās nav pieejami, teikts rakstā.

Kā piemēru Bloomberg min amerikāni Maiklu Mūdiju, kura dēls Metjū pirms pieciem gadiem gāja bojā aviokatastrofā Kalifornijā. Mūdijs vecākais zināja, ka viņa dēls kopš pirmsākumiem nodarbojas ar Bitcoin tā dēvēto rakšanu, un ir uzkrājis lielāku apjomu Bitcoin, tomēr visi centieni piekļūt šiem līdzekļiem beidzās ar neveiksmi. Eksperti jau sākotnēji visus šos mēģinājumus atzina par bezcerīgiem, norādot – Metjū Mūdija „saraktie” Bitcoin tā arī paliks neizmantoti līdz pat Bitcoin pastāvēšanas beigām.

Tāda pati problēma pastāv arī attiecībā uz ICO gaitā iegādātajiem tokeniem, lai gan daži tokenu veidi ASV ir atzīti par līdzvērtīgiem vērtspapīriem un tos ir iespējams pieminēt testamantā un nodot mantojumā, norāda Bloomberg.

Atsevišķas kompānijas un valstis tikmēr cenšas palīdzēt kriptoinvestoriem. Tā serviss CoinBase piedāvā pārskaitīt uz mantinieku kriptomakiem viņu radinieku uzkrājumus kriptovalūtās, ja mantinieki spēj pierādīt savas tiesības uz tiem. Tajā pašā laikā cilvēkiem, kuri vēlas izmantot šo iespēju, nākas uzticēt CoinBase visus piekļūšanai to kontiem nepieciešamos datus, un daudzi kriptovalūtu entuziasti uzskata šādu stāvokli par nepieņemamu, jo tas ir pretrunā ar pašu Bitcoin ideju un decentralizācijas principu.

Baltkrievijā tikmēr ir pieņemts Dekrēts par digitālo ekonomiku, kura šā gada janvārī parakstīja valsts prezidents Aleksandrs Lukašenko. Atbilstīgi šim dekrētam, fiziskajām personām ir visas tiesības iekļaut testamentā arī kriptoietaupījumus, tomēr kā šis dekrēts darbosies dzīvē pagaidām nav skaidrs, norādīts publicācijā.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!