Eiropas Savienība apsver iespēju izveidot savu digitālo valūtu

Eiropas Savienība apsver iespēju izveidot savu digitālo valūtu

Eiropas Savienība (ES), sekojot līdzi tendencēm finanšu jomā, sākusi nopietni apdomāt iespēju iesaistīties kriptovalūtu biznesā, radot savu digitālo valūtu, kas vienlaikus arī konkurētu ar citām digitālajām valūtām, piemēram, Facebook izveidoto kriptovalūtu “Libra”.

Pēc ziņu medija “The Independent” publicētās informācijas - Eiropas Centrālās bankas dokumentācija mudinājusi ES nākt klajā ar konsekventu pieeju visām kriptovalūtām - sākot no decentralizētām valūtām, piemēram, Bitcoin, līdz pat valsts atbalstītiem centieniem, kas pašreiz vērojami Ķīnā.

Līdz šim ES nav izdevies īstenot nevienu nozīmīgu regulu, kas attiecas uz kriptovalūtām, bet vairākas Eiropas valstis jau ir ieviesušas savus noteikumus.

Norādīts, ka Eiropas Centrālā banka un citas Eiropas Savienības centrālās bankas nopietni apsvērušas izpētīt centrālo banku digitālo valūtu emisijas iespējas, izaicinājumus, kā arī konkrētus pasākumus digitālās valūtas ieviešanā.

Tikmēr vairāki Lielbritānijas politiķi izteikušies, ka kriptovalūta “Libra” iezīmē Facebook mēģinājumu pārvērsties par sava veida valsti. Būtiski, ka sociālais medijs šī gada sākumā paziņoja, ka 2020. gadā plāno laist virtuālajā apgrozībā savu kriptovalūtu “Libra”. Šī digitālā valūta primāri paredzēta tam, lai ļautu cilvēkiem veikt un saņemt maksājumus, izmantojot Facebook piederošās lietotnes, piemēram, Instagram, Messenger un WhatsApp, ko izmanto miljardiem cilvēku visā pasaulē. Tomēr Facebook kriptovalūtas palaišanu aizēno fakts, ka nesen no sadarbības Libras izveidē atteikušās tādas maksājumu firmas kā “Mastercard” un “Visa”.

Vienlaikus Ķīnas plāni par valsts atbalstītu kriptovalūtu, šķiet, virzās uz priekšu, jo valsts centrālā banka gatavojas nākamajos mēnešos gaidāmajai digitālās valūtas ieviešanai. Pagājušajā nedēļā Ķīnas prezidents Sji Dzjiņpins (Xi Jinping) pasludināja Bitcoin pamatā esošo blokķēdes (blockchain) tehnoloģiju kā "svarīgu izrāvienu" finanšu nozarē, tādējādi skaidri norādot uz Ķīnas oficiālo nostāju kriptovalūtu jomā.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!