Globāla pētījuma dati: maksājumu datu drošība aizvien vēl ir izaicinājumu priekšā

Globāla pētījuma dati: maksājumu datu drošība aizvien vēl ir izaicinājumu priekšā

Maksājumu veidu dažādība aizvien palielinās – ja agrāk runājām vien par interneta banku un karšu maksājumiem, tad tagad aizvien popularitāti iekaro mobilie un citi bezkontaktu maksājumu veidi. Šīs novitātes rada papildu izaicinājumus pārdošanas un mārketinga komandām, bet arī IT un drošības speciālistiem, jo jāpārskata gan drošības sistēmas, gan dažādas iekšējās procedūras.

Tieši bažas par drošību ir tās, kas attur straujāk ieviest dažādus nākamās paaudzes maksājumu risinājumus. Pēc viena no pasaulē vadošajiem digitālās drošības uzņēmumiem “Gemalto” aplēsēm, šobrīd tikai 14% uzņēmumu piedāvā mobilos maksājumus (tādus kā Apple Pay, Samsung Pay vai citus bezkontaktu norēķinu veidus), bet teju puse no aptaujātajiem uzņēmumiem plāno tos ieviest. “Gemalto” prognozē, ka tuvākajos divos gados mobilo maksājumu apjomi divkāršosies, sasniedzot 18% no kopējā īpatsvara.

“Gemalto”, aptaujājot teju četrus tūkstošus IT un IT drošības speciālistu visā pasaulē, noskaidroja arī biežāk izmantotās drošības tehnoloģijas, kas tiek izmantotas maksājumu datu aizsardzībai:

  • Vairāk nekā 90% aptaujāto izmanto ugunsmūrus, kā arī aizsardzību pret vīrusiem un ļaunatūrām
  • 75% izmanto sistēmas uzlaušanas noteikšanas un novēršanas programmas
  • 46% šifrē datus, bet 41% izmanto privātā datu tīkla pieslēgumu
  • 40% piedāvā vairākpakāpju autorizāciju, bet 37% veic draudu monitoringu, savukārt 31% ir ieviesis drošības un krīžu vadības, kā arī datu nozaudēšanas novēršanas sistēmu

Aptaujā arī noskaidrots, ka maksājumu datu drošība ne vienmēr ir uzņēmumu prioritāte. Piemēram, 54% aptaujāto uzņēmumu norādīja, ka rūpes par maksājumu datu drošību nav to drošības jautājumu TOP5 sarakstā. Savukārt tikai 31% kompāniju, ka tie atvēl pietiekamu budžetu norēķinu informācijas aizsardzībai.

Līdz ar aizsardzību pret dažādiem ārējiem pārkāpumiem, ir aktualizējies jautājums par iekšējo drošības procedūru un procesu, kas saistīti ar datu pārvaldību, pārskatīšanu un pielāgošanu jaunajai realitātei. Tostarp, galu galā definējot, kurš tad uzņēmumā ir atbildīgs par maksājumu datu drošību.

Vairāk par pētījumu var uzzināt šeit: http://www.gemalto.com/press/Pages/Global-study-shows-increasing-security-risks-to-payment-data-and-lack-of-confidence-in-securing-mobile-payment-methods.aspx

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!